[GNOME 3.10] Przywracanie rozszerzeń z extensions.gnome.org

Jest to wpis nadesłany do nas przez Macieja R. – dziękujemy!

Niestety ostatnia wersja Gnome Shell ma poważny błąd. Po dodaniu naszych ulubionych dodatków do Gnome i restarcie lub wylogowaniu z systemu, dodatki zostają wyłączone i trzeba je na nowo włączać. Trochę mnie to irytowało, więc zacząłem szukać i znalazłem rozwiązanie, które działa też super w Ubuntu, a pochodzi z jednego z forów openSuSe.

Na początek włączamy wszystkie dodatki, które chcemy mieć uruchomione po zalogowaniu się na nasze konto.

Otwieramy terminal i wydajemy polecenie

gsettings get org.gnome.shell enabled-extensions

Polecenie wyświetli nam listę włączonych obecnie na naszym koncie dodatków, należy całą tę listę wraz z poleceniem skopiować.

Ubuntu GNOME Remix dołączyło do rodziny Ubuntu!

gnomeubuntu

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników GNOME – Ubuntu GNOME Remix zostało zaakceptowane przez Canonical i dołączyło do rodziny Ubuntu, do której należą już między innymi Kubuntu, Xubuntu oraz Lubuntu.

Pierwotnie zwane GNOMEbuntu, Ubuntu GNOME do dystrybucja Linuksa oparta na Ubuntu, która wykorzystuje środowisko GNOME Shell i wyposażona jest w zestaw aplikacji, które nie są dostępne w standardowym Ubuntu.

Dołączenie do rodziny sprawi, że Ubuntu GNOME zyska dodatkowe wsparcie techniczne oraz reklamę ze strony Canonical oraz społeczności Ubuntu.

Najbliższe wydanie systemu planowane jest w kwietniu.

ClassicMenu Indicator – powracamy do dawnego menu ze starszych wersji Ubuntu!

Autorem tego wpisu jest jeden z naszych Czytelników. Serdeczne podziękowania dla StarterX4.

ClassicMenu Indicator to aplikacja w sam raz dla fanów i osób, które używały starszych wersji systemu Ubuntu ze środowiskiem GNOME i pamiętają jakie było menu aplikacji :) Aplikacja ta przywróci dawne menu aplikacji, będzie ono w górnym panelu.

ClassicMenu Indicator