[Ubuntu 13.10] Wyszukiwarka w panelu głównym Unity nie zwraca żadnych wyników

Temat ten był już poruszany na naszym blogu, jednak od ostatniej informacji upłynęło trochę czasu i w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander przedstawione rozwiązanie nie działa. Dlaczego? zalecana instalacja pakietów unity-place-applications oraz unity-place-files kończy się niepowodzeniem ponieważ… nie ma ich w repozytorium!

Brak wyników wyszukiwania w panelu głównym Unity

Brak wyników wyszukiwania w panelu głównym Unity

Aktualne rozwiązanie opiera się na instalacji/reinstalacji wszystkich pakietów unity-lens oraz unity-scope-home:

sudo apt-get install --reinstall unity-lens-* unity-scope-home

[Unity Web Apps] Część 1 – Launcher

Unity Web Apps to nowy innowacyjny pomysł Canonical, na integrację stron internetowych z całym systemem operacyjnym Ubuntu.

Obecnie wspierane jest to przez Firefox (aktualnie domyślna przeglądarka w Ubuntu) i Chromium (w pełni otwarta wersja Google Chrome).


(Prezentacja jeszcze z wczesnej bety, jednak wiele się nie zmieniło)

Smart Scopes dopiero w Ubuntu 13.10

Smart Scopes nie będą częścią Ubuntu 13.04 Raring Ringtail.

Funkcja, która rozszerza panel główny Unity danymi z wielu źródeł online, została uznana jako „niedojrzała” i nie zostanie dołączona do Ubuntu 13.04.

Olli Ries tak wyjaśnia decyzję:

Smart Scopes nie spełnia wymagań jakości stawianych przed Ubuntu. Wolelibyśmy opóźnić publikację do następnego wydania Ubuntu, aby mieć pewność, że będzie solidnie wykonane.

Należy zaznaczyć, że prace nad projektem nie zostaną porzucone, wręcz przeciwnie. Ries opisał Smart Scopes jako znaczną korzyść dla użytkowników Ubuntu, dlatego, że usprawni ona słaby punkt Unity jakim jest wyszukiwanie informacji w panelu głównym. Prace zostaną wznowione po premierze Ubuntu 13.04 Raring Ringtail.

Trwają prace nad Ubuntu 13.04 cz. 3

Drogi Czytelniku! Pamiętaj, że Ubuntu 13.04 Raring Ringtail jest nadal w trakcie tworzenia (Alpha). Korzystanie z systemu w aktualnym stadium wydania może być niekomfortowe. Finalna wersja zostanie wydana w kwietniu 2013 roku.

Jedna z ostatnich aktualizacji Ubuntu 13.04 Raring Ringtail Aplha 1 przyniosła subtelną, aczkolwiek wyczekiwaną zmianę w ikonach zakładek wyświetlanych w panelu głównym (dash).

Jak widać, ikony zostały zaokrąglone, zyskując w ten sposób nowoczesny wygląd, a ikona zakładki Aplikacje nawiązuje do nowej wersji Centrum Oprogramowania Ubuntu oraz Menedżera aktualizacji (Trwają prace nad Ubuntu 13.04).

A na jakie zmiany w samym Unity Wy czekacie najbardziej?