Przywrócenie domyślnych ustawień wyglądu dla użytkownika

Przywrócenie domyślnych ustawień wyglądu dla użytkownika

Po niepoprawnym wyłączeniu komputera po jednej z aktualizacji, doszło do uszkodzenia motywu systemowego – okien, czcionki etc. Przeinstalowanie pakietów nic nie dało, a system wyglądał prawidłowo po zalogowaniu na konto innego użytkownika.

Skutecznym rozwiązaniem okazało się usunięcie pliku odpowiedzialnego za konfigurację ustawień wyglądu użytkownika. Przechowuje on konfigurację ikon znajdujących się w panelu bocznym, rozmiaru czcionki etc. Plik nosi nazwę user i znajduje się w ukrytym katalogu .config/dconf, który znajdziesz w swoim katalogu domowym (lub katalogu domowym wybranego użytkownika).

Plik należy usunąć lub zmienić jego nazwę. Ponowne zalogowanie do systemu spowoduje wygenerowanie nowego pliku, który przechowywać będzie domyślną konfigurację wyglądu.

TypeCatcher – pobierz i zainstaluj Google Web Fonts w Ubuntu

Google Web Fonts

TypeCatcher to aplikacja, która umożliwia szybkie pobieranie czcionek Google Web Fonts.

Każdą z czcionek, przed instalacją, możemy przetestować na wprowadzonym własnoręcznie tekście lub skorzystać z gotowego szablonu.

Instalacja

Uwaga! Niektóre elementy aplikacji mogą być wyświetlane nieprawidłowo w różnych środowiskach graficznych.

Instalacja dodatkowych czcionek

Ostatnio zajmuję się tworzeniem plakatów/zaproszeń i jedyne czego mi brakowało (bo Inkscape działa świetnie) to pakiet ciekawych czcionek. Pomoc znalazłem na Ubucentrum.net:

sudo apt-get install ttf-sil-gentium ttf-dustin ttf-georgewilliams ttf-sjfonts ttf-larabie-deco ttf-larabie-straight ttf-larabie-uncommon ttf-larabie-deco ttf-larabie-straight ttf-larabie-uncommon ttf-aenigma ttf-liberation msttcorefonts

[Ubuntu 11.04] Instalacja Google Earth 6 oraz naprawa czcionek

W tym poradniku pokażę, jak zainstalować w Ubuntu 11.04 program Google Earth 6 oraz jak pozbyć się problemu brzydkich czcionek. Zaczynamy!

Instalacja

  1. Najpierw instalujemy pakiet lsb-core poleceniem:
    sudo apt-get install lsb-core
  2. Z oficjalnej strony ściągamy odpowiednią dla naszego systemu paczkę z Google Earth: google.com/earth/
  3. Klikamy na nią dwukrotnie. Otworzy się Centrum Oprogramowania Ubuntu (lub GDebi w zależności od naszego systemu). Instalujemy program.
  4. Teraz możemy uruchomić Google Earth.
Jeśli czcionki niezbyt dobrze wyglądają, jesteś skazany na przeczytanie tego artykułu do końca ;)

Naprawa problemu brzydkich czcionek

  1. Instalujemy paczkę ttf-mscorefonts-installer:
    sudo apt-get install ttf-mscorefonts-installer