[Wine] Ukrycie panelu górnego oraz bocznego dla aplikacji pełnoekranowych

W tym poradniku przedstawię sposób na ukrycie panelu górnego i bocznego Unity w przypadku korzystania z aplikacji pełnoekranowych uruchamianych za pomocą Wine.

Uruchamiając aplikację pełnoekranową za pomocą Wine, panel górny i boczny Unity nie zostaje ukryty, co przedstawiono na poniższym zrzucie ekranu.

Panel górny i boczny pozostają cały czas widoczne - fot. WebUpd8.org

Panel górny i boczny pozostają cały czas widoczne – fot. WebUpd8.org

Aby temu zapobiec, zainstaluj Menedżer Ustawień CompizConfig:

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Uruchom go:

ccsm

[Ubuntu 13.04] Inna tapeta na każdym obszarze roboczym

W tym poradniku przedstawię sposób na ustawienie czterech różnych tapet na każdym z czterech podstawowych obszarów roboczych w Ubuntu.

Różne tapety na każdym z obszarów roboczych

Różne tapety na każdym z obszarów roboczych

W skonfigurowaniu obszarów roboczych przydatny okaże się Menedżer ustawień CompizConfig z dodatkiem compiz-plugins-extra:

[Ubuntu 13.04] Ustawienie rozmiaru ikon panelu uruchamiania poniżej 32 pikseli

Narzędzie Wygląd znajdujące się w Ustawieniach systemu pozwala na ustawienie rozmiar ikon panelu bocznego z przedziału 32 – 64 pikseli.

[Ubuntu 13.04] Ustawienie rozmiaru ikon panelu uruchamiania poniżej 32 pikseli

W tym poradniku przedstawię jak jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiar ikon panelu bocznego (launchera) w Ubuntu 13.04 Raring Ringtail – nawet do 8 pikseli szerokości!

Wszystko czego będziesz potrzebować to aplikacja Menedżer ustawień CompizConfig. Otwórz terminal i zainstaluj pakiet compizconfig-settings-manager:

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Po zakończonej instalacji uruchom narzędzie wpisując w wyszukiwarce systemowej Menedżer ustawień CompizConfig lub w terminalu:

[Ubuntu 12.10] Zmiana nazwy obszarów roboczych

Przełącznik obszarów roboczych

Każdy użytkownik systemu Ubuntu posiada do dyspozycji 4 obszary robocze. Oczywiście ich liczba może być modyfikowana – w zależności od potrzeb.

Do przełączania między nimi może posłużyć Przełącznik obszarów roboczych, znajdujący się w lewym panelu lub kombinacja klawiszy Ctrl + Alt + Strzałki.

Dodatkowa wtyczka do Menedżera ustawień CompizConfig pozwala zmianę oraz wyświetlenie nazwy obszaru roboczego podczas przełączania.

Na początek upewnij się, że w Twoim systemie zainstalowany jest Menedżer ustawień CompizConfig:

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager