HP wypuściło All-In-One PC z Ubuntu za nieco ponad 1600 złotych

HP rozpoczęło sprzedaż All-In-One PC Pavilion 20 z systemem Ubuntu!

HP Pavilion 20

Nie jest to urządzenie stworzone do gier czy skomplikowanych obliczeń. Jego parametry całkowicie zaspokoją przeciętego użytkownika komputera, który większość czasu spędza na przeglądaniu Internetu, wysyłaniu mailu, pracy z programami biurowymi – czyli do pracy na co dzień.

To pewne – koniec Ubuntu LiveCD!

To koniec Ubuntu LiveCD!

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal nie jest i nie będzie przystosowane do nagrania na płytę CD. Obraz systemu został ostatecznie zwiększony z 700 do 800 megabajtów, co wymusza zmianę nośnika z CD na DVD (oczywiście w przypadku nośników USB zmiana ta niewiele wnosi). Od teraz należy przyzwyczajać się do sformułowania Ubuntu LiveDVD.

Warto dodać, że wersja Ubuntu Server nie zostaje objęta tą zmianą.

Dlaczego zwiększenie rozmiaru?

Powody są dwa:

  1. Rozmiary aplikacji, pakietów, zależności nie pozostają bez zmian, a tym bardziej nie zmniejszają się. Dodatkowe 100MB sprawia, że programiści nie muszą drastycznie ograniczać dostępnych pakietów w obrazie. Nie będzie (póki co) konieczności wyboru pakietów, które znajdą się, a których zabraknie w najbliższym wydaniu. Nie zapominajmy jednak, że dodatkowe 100MB na pewno nie sprawi, że WSZYSTKO to co deweloperzy chcieliby w systemie umieścić, się tam znajdzie.
  2. „Konsolidacja” obrazów. Przed wydaniem Ubuntu 12.10 obrazy w rozmiarze DVD były dostępne do pobrania razem z wersją CD. Programiści musieli dbać o „spójność” obu wersji, więc nakład pracy potrzebny na naprawę błędów i łatanie dziur był podwójny.

[WYNIKI KONKURSU] Wygraj oryginalną płytę Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin

Wczoraj, tj. 15 lipca 2012, zakończył się czas nadsyłania zgłoszeń do konkursu Wygraj oryginalną płytę Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin. Spośród 7 prac wyłonione zostały trzy najlepsze:

  1. Obsługa sensorów płyty głównej w Linuksie, autorstwa Szymona S. 26 punktów.
  2. OpenBox, Conky, tint2 – Ładny pulpit małym kosztem cz. 2, autorstwa Kacpra D. – 24 punkty.
  3. Instalacja Ubuntu Studio 12.04 dla laptopów z zintegrowaną kartą bcm 43xx na przykładzie Acer Aspire 3690, autorstwa Czytelnika OttON – 22 punkty.

Dodatkowo, spośród pozostałych osób nadsyłających prace, został wylosowany jeden szczęśliwiec – jest nim Mirosław W..

Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Osoby nagrodzone proszę o kontakt mailowy konkurs [małpeczka] ubuntu [kreseczka] pomoc [kropeczka] org, na który proszę przesłać dane do wysyłki. Przypominam, że istnieje możliwość odbioru osobistego na terenie Poznania.

[KONKURS] Pozostało 10 dni!

Przypominam o konkursie, w którym do wygrania są oryginalne płyty Ubuntu 12.04 LTS Precise Panglin. Fundatorem nagród jest firma Kingbit Multimedia – dystrybutor oryginalnych płyt z systemem Ubuntu i Kubuntu.

Na dzień dzisiejszy wszystkie zgłoszone prace wygrywają, a w puli pozostaje jeszcze jedna płyta do rozlosowania między… no właśnie, póki co nie ma nawet mowy o losowaniu :)

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

[KONKURS] Wygraj oryginalną płytę Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin

Czas na mały konkurs, w którym nagrodami są oryginalne płyty Ubuntu 12.04 LTS Precise Panglin – myślę, że każdy fan Ubuntu chciałby znaleźć właśnie taką płytę w swojej domowej biblioteczce.
Fundatorem nagród jest firma Kingbit Multimedia – dystrybutor oryginalnych płyt z systemem Ubuntu i Kubuntu. To już trzeci konkurs, w którym firma Kingbit Multimedia postanowiła ufundować nagrody – dziękujemy za wsparcie!