[WYNIKI ANKIETY] Która przeglądarka powinna znaleźć się domyślnie w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander?

Zakończyła się kolejna ankieta, w której pytaliśmy Was o to która przeglądarka powinna znaleźć się domyślnie w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander?

Jak widać, głosy rozłożyły się dość równomiernie – 55% – 45% na korzyść Firefoksa. Przeprowadzona ankieta, mimo małej próby, doskonale obrazuje to, co dzieje się na świecie w tej sprawie – głosy są wyraźnie podzielone i brakuje wspólnego rozwiązania, które usatysfakcjonowałoby zdecydowaną większość użytkowników.

[WYNIKI ANKIETY] Której wersji Ubuntu używasz jako głównej i dlaczego?

Kilkanaście dni temu uruchomiliśmy ankietę, w której pytanie brzmiało: Której wersji Ubuntu używasz jako głównej i dlaczego?

Której wersji Ubuntu używasz jako głównej i dlaczego?

Blisko 85% głosów zostało oddanych na dwie najnowsze wersje – 12.04 LTS oraz 12.10. Ten wynik doskonale potwierdza wnioski, do których jakiś czas temu doszli pracownicy Canonical, przy okazji decyzji o skróceniu wsparcia dla wydań nie-LTS – użytkownicy Ubuntu korzystają, w zdecydowanej większości, z najnowszych wydań systemu.

Dwa systemy dla których wsparcie kończy się za nieco ponad dwa tygodnie – Ubuntu 10.04 LTS oraz 11.10 zyskały łącznie 8% głosów. Tyle samo ankietowanych oświadczyło korzystanie z wersji niewspieranej lub testowej.

Uzasadnienia naszych Czytelników przeczytacie tutaj.

[ANKIETA] Której wersji Ubuntu używasz jako głównej i dlaczego?

Ubuntu-pomoc.org

Aktualnie wspieranymi wersjami Ubuntu są:

 • wydania o wydłużonym okresie wsparcia – 10.04 LTS oraz 12.04 LTS,
 • wydania roczne – 11.10 (wspierany do kwietnia 2013), 12.10 (wspierany do kwietnia 2014),

Dodatkowo na liście aktualnych wydań znajduje się Ubuntu 13.04 Raring Ringtail, które znajduje się cały czas w fazie testowej.

Dziś mam do Was pytanie – której wersji Ubuntu używacie jako głównej i dlaczego? Ankieta znajduje się w prawym menu, a uzasadnienie można napisać w komentarzu.

Zapraszam do dyskusji!

[WYNIKI ANKIETY] Jak oceniasz Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin?

Kolejna ankieta zakończona, czas na podsumowanie.

Tym razem pytanie brzmiało: Jak oceniasz Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin?

 • W ankiecie oddano 1077 głosów,
 • Ponad połowa ankietowanych (60% głosów) wyraziła ogólne zadowolenie z systemu zaznaczając jedną z dwóch opcji – Rewelacja! Na to czekałem/(am)! lub Jestem zadowolony/(a), ale mogło być lepiej,
 • Negatywne zdanie o systemie (opcja Totalna porażka) wybrało jedynie 7% ankietowanych – ciekaw jestem ilu z nich w ogóle zainstalowało najnowszą wersję Ubuntu :)

[ANKIETA] Jak oceniasz Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin?

Niedługo minie miesiąc od premiery Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin, więc chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego wydania. Swój głos można oddać na jedną z sześciu pozycji:

 • Rewelacja! Na to czekałem/(am)!
 • Jestem zadowolony/(a), ale mogło być lepiej.
 • Bez rewelacji.
 • Poniżej oczekiwań.
 • Totalna porażka.
 • Nie mam zdania / nie używam.
Nie zapomnijcie zostawić komentarza z uzasadnieniem swojego wyboru!

Ankieta znajduje się w menu bocznym.