[MarcinFilipiukPL] Jak sprawnie uczyć się Linuxa (na przykładzie Ubuntu) cz.2

Artykuł ten jest kontynuacją artykułu z serwisu www.MarcinFilipiuk.pl (18. Jak sprawnie uczyć się Linuxa (na przykładzie Ubuntu) – artykuł dla wszystkich szerzej zainteresowanych informatyką cz.1)

Jest to drugi z trzech artykułów poświęconych szybkiemu i trwałemu opanowaniu poleceń konsoli tak, aby się w nich sprawnie poruszać, co jest niezbędną rzeczą dla każdego administratora Linuksa (artykuły z tej serii są szczególnie przydatne osobom, które są zainteresowane serwerowymi zastosowaniami Ubuntu, o których piszę osobną serię artykułów).

Poniżej znajduje się druga część najważniejszych poleceń systemu Linux oraz krótki opis tego co robią – do nauczenia się.

Aby je szybko i na trwałe przyswoić, należy wykorzystać program do nauki (program w zależności od stopnia zapamiętania materiału wyznacza optymalne powtórki, aby dobrze pamiętać materiał i nie marnować czasu na powtarzanie rzeczy, które już dobrze pamiętamy). Tym programem jest Anki, który jest dostępny na wiele platform, w tym także na Ubuntu i Windowsa (Uwaga po zainstalowaniu w Windowsie ikona programu pojawia się na pulpicie i nie pojawia się komunikat, że instalacja zakończyła się). Można go pobrać ze strony producenta http://anki.softonic.pl/ lub stąd: www.ankisrs.net (m.in. wersja Linux).

Wystarczy, że ściągniesz program Anki, otworzysz w nim przygotowany przeze mnie plik z poleceniami i rozpoczniesz naukę.