Steam Machines – prototyp konsoli od Valve

steamIcon

Valve 2 dni temu przedstawiło informacje o nowym systemie Steam OS. Dzisiaj poznaliśmy kolejną informacje, na którą oczekiwaliśmy 48 godzin. Wspomniana firma postanowiła rozdawać darmowe prototypy konsoli.

Jakie warunki należy spełnić ?

 1. Dołącz do grupy Steam Universe.
 2. Zaakceptuj warunki umowy Steam Hardware Beta Terms and Conditions.
 3. Dodaj 10 znajomych na Steam (jeżeli jeszcze tylu nie posiadasz).
 4. Utwórz publiczny profil na Społeczności Steam (jeżeli jeszcze go nie posiadasz).
 5. Zagraj w grę używając kontrolera w trybie Big Picture.

Spośród wszystkich uczestników zostanie wybrane 300 osób, do których trafi sprzęt.

Co wiemy więcej o samym systemie oraz grach?

Nie wiadomo nadal kiedy pojawi się możliwość pobrania systemu Steam OS. Wiadomo natomiast jakiej ilości gier możemy się spodziewać na początek. Valve zapowiedziało 3.000 tytułów, działających natywnie pod kontrolą nowego systemu.

Co o konsoli ?

Konsola jak wiadomo oparta będzie o systemie Steam OS, który to będzie wspierał otwarte rozwiązania. Tak też będzie z konsolą. Potwierdzić może to poniższy wpis:

Czy mogę zmodyfikować ten komputer? Zainstalować inny system operacyjny? Zmienić sprzęt w nim zawarty? Zainstalować moje własne oprogramowanie? Użyć go do stworzenia robota?

Jasne!

Jak widać Valve nie zamierza ograniczać użytkowników. Prototypy konsoli trafią do wybranych testerów jeszcze w tym roku.

To jeszcze nie wszystko, wspomniana firma szykuje dla nas kolejną ciekawą informację. Jej treść poznamy za 48 godzin. Będzie to ostatnia (3/3) informacji dotyczących wkroczenia Valve w świat Linuksa. Czy będą to obrazy z systemem Steam OS?

Więcej informacji o projekcie Steam Machines możecie przeczytać tutaj: http://store.steampowered.com/livingroom/SteamMachines/

Natomiast wyczekiwać nowych informacji możecie pod tym adresem: http://store.steampowered.com/livingroom/

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Skaj_wolker

  Jedyny minus na linuxie jak dla mnie to, że mało gier śmiga. Praktycznie wszystkie są robione dla tych złodzei z pod windy. Jak wiadomo służby specjalne z USraela maja dostęp do naszych komputerów od końca lat ’90 ubiegłego wieku
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/06/17/nsa-ma-pelny-dostep-do-danych-w-komputerze
  http://yogin.pl/trzecie-oko/nwo/1043-specjalne-kody-dostepu-w-windowsie-nsa-ma-pelny-dostep-do-danych-w-komputerze.html

 • Piotrek

  A jak mogę utworzyć na Społeczności Steam?

 • Kuba

  3000 gier dostępnych za pomocą strumieniowania (wymagany komputer z Windą/OSX w sieci domowej), „tylko” kilkaset natywnie :-) Super, że coś się dzieje, ciekawe tylko czy w Steam OŚ wybiorą Wayland czy Mir – od tego zależy zgodność z przyszłymi wersjami Ubuntu

  • Nikt nigdzie nie napisał, że SteamOS będzie opierał się o Ubuntu. Na zamkniętej liście mailingowej Steam jest wzmianka, że system opiera się o jądro Linuksa ale zero jakichkolwiek informacji, że Ubuntu. Gdzieś padło to zdanie i cała internetowa prasa powtarza je bezsensu a z perspektywy Valve byłoby to troszkę nierozważne, co prawda mieliby jakieś otarcie i wsparcie ale jednocześnie byliby uzależnieni od aktualizacji *buntu i Canonical.