SoftMaker Office za darmo!

Jest to wpis zasugerowany przez jednego z Czytelników – ReveArek, dziękujemy

Do 24 grudnia 2012 roku trwa ciekawa akcja promocyjna narzędzia SoftMaker Office. Twórcy udostępnili do pobrania darmową wersję ich pakietu biurowego pod nazwą FreeOffice. W skład pakietu wchodzą trzy aplikacje:

 • FreeOffice TextMaker – edytor tekstu,
 • FreeOffice PlanMaker – arkusz kalkulacyjny,
 • FreeOffice Presentations – kreator prezentacji multimedialnych.

Ale to nie wszystko! Każde pobranie aplikacji wiąże się z przekazaniem przez firmę SoftMaker 0,10€ na cele charytatywne. Aktualnie firma zobowiązała się przekazać 2.136,80€. Mam nadzieję, że dzięki Wam sumka nieco się powiększy :)
Jest i jeden niewielki minus – w celu pobrania oraz aktywacji pakietu należy podać adres mailowy, na który zostaną wysłane linki oraz klucz aktywujący.

Pobierz

Strona projektu – www.loadandhelp.com.
Linki do pobrania:

Na liście dostępnych języków znajduje się język polski… jednak po jego wybraniu aplikacje wyglądają nieco inaczej… Efekt na zrzucie ekranu :)
To był słownik :)
SoftMaker Office za darmo!

FreeOffice TextMaker

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • +0,10€ ode mnie :)

 • jp79

  a co zobaczę :)

 • elkanguro

  Testował już ktoś to? Jest w czymś lepsze od OpenOffice czy też LibreOffice?

 • L.

  @elkanguro
  Kiedyś był to jeden z najlepszych procesorów tekstu na Linuksa, lepszy od OpenOffice czy Ibm Symphony (do celów niekomercyjnych/edukacyjnych można było zainstalować go za darmo).
  Czy od LibreOffice jest lepszy ? Ciężko powiedzieć najlepiej sprawdzić samemu.
  @Łukasz Schmidtke

  Na liście dostępnych języków znajduje się język polski… jednak po jego wybraniu aplikacje wyglądają nieco inaczej… Efekt na zrzucie ekranu
  To był słownik

  1. Słownik trzeba samemu doinstalować, można ~/.softmaker/hunspell/pl_PL podmienić pliki na bardziej odpowiednie słowniki

  2. Zanim klikniesz OK w opcjach programu to upewnij się, że w Options->Appernace->Dialog Language ustawiony jest jakiś normalny język np.: English (UK), gdyż domyślnie ustawiony jest Niemiecki. Każda zmiana w opcjach również zmieni język na Niemiecki.

  P.S.
  Dzięki za linka, wreszcie upragniona licencja.