Smart Scopes dopiero w Ubuntu 13.10

Smart Scopes nie będą częścią Ubuntu 13.04 Raring Ringtail.

Funkcja, która rozszerza panel główny Unity danymi z wielu źródeł online, została uznana jako „niedojrzała” i nie zostanie dołączona do Ubuntu 13.04.

Olli Ries tak wyjaśnia decyzję:

Smart Scopes nie spełnia wymagań jakości stawianych przed Ubuntu. Wolelibyśmy opóźnić publikację do następnego wydania Ubuntu, aby mieć pewność, że będzie solidnie wykonane.

Należy zaznaczyć, że prace nad projektem nie zostaną porzucone, wręcz przeciwnie. Ries opisał Smart Scopes jako znaczną korzyść dla użytkowników Ubuntu, dlatego, że usprawni ona słaby punkt Unity jakim jest wyszukiwanie informacji w panelu głównym. Prace zostaną wznowione po premierze Ubuntu 13.04 Raring Ringtail.

Aktualny postęp prac przedstawiono na filmie poniżej.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • magic74

  Ha znaczna korzyść dla użytkowników Ubuntu?!

  Korzyść polegająca na szpiegowaniu użytkownika przez Cononical, poznawanie jego preferencji a potem spamowanie go reklamami w wynikach wyszukiwania ( no tak tylko według Cononical to nie spam reklamowy tylko „propozycje” – ot kreatywny marketing :-)

  Google robi to „dyskretnie” Cononical chce wyprzedzić Google po chamsku wszak 20 mln użytkowników to potencjalna żyła złota z reklam. A kuszenie za pomocą kija i marchewki trwa

  Ciekaw jestem czy ta „ulepszona” wersja będzie pozwalała na odinstalowanie tego „ulepszenia” i czy system bez tego będzie funkcjonalny.

  Swoją drogą już teraz mamy zaczątek szpiegowania w każdej dystrybucji z Gnome Shell mam tylko konta sieciowe i wszystko działa poczta komunikator kalendarz w Ubuntu dochodzi jeszcze aplikacja z Cononical która nie dość że jest jako podwójne logowanie to jeszcze wkurza prosząc co chwilę o autoryzację!
  Może ktoś wie jak to wywalić? :-)

  • Canonical, nie Cononical. Gdybyś przed napisaniem komentarza zasięgnął wiedzy, to dowiedziałbyś się, że wyniki wyszukiwania online można bez problemu wyłączyć.

   • magic74

    No tak można ale nie wiadomo czy tak będzie zawsze
    A po pierwsze z tego co zaznajomiłem się z tematem to twoje zapytanie nie będzie rozpatrywanie na twoim komputerze tylko poprzez „chmurę” Canonical :-), czyli będą zbierać dane na temat twoich preferencji to x 20 mln x $ nawet w formie danych do giganta reklamowego Google.
    Powiedz kto inny bardziej precyzyjne dane zdobędzie? :-)

    • Morfeusz888

     I. Masz dostęp do kodu źródłowego i możesz sprawdzić jakie dane są zbierane.

     II. Jeżeli nie chcesz być szpiegowany, wyrzuć komputer przez okno, zamuruj okna i drzwi i pozostań w środku.

     III. Jak Ci się dystrybucja nie podoba, zmień.

     • magic74

      Zmieniam
      Tylko wiesz to jest problem z dnia nadzień przestawić swoje przyzwyczajenia po tym jak z najlepszej dystrybucji Linuksa na biurko ( a używam jej od samego początku wiec mam prawo się wypowiadać) przez jakieś „wynalazki” typu Unity nic nie pozostało.

      Już od jakiegoś czasu mam dwie inne dystrybucje na dodatkowym dysku i się przyzwyczajam do rpm. jednak lata z deb dają pewne nawyki. A szkoda bo Ubuntu było naprawdę świetne, niestety było do czasu pojawienia się Unity

      I patrząc po forach nie jestem osamotniony w tej opinii

    • Wyszukiwarka systemowa a Google to dwie zupełnie różne rzeczy. W pierwszym przypadku korzystasz z wyszukiwarki, aby znaleźć zainstalowane aplikacje, bądź pliki (w zdecydowanej większości przypadków). Co do Google – szukasz tego, co Cię interesuje. I gdzie tu porównywać te dwie firmy?

     • magic74

      W tym przypadku google podałem jako klienta na dane zebrane przez Canonical

      takim klientem tez może być (jest) amazon

 • Pingback: Ubuntu - pomoc | [Ubuntu 13.04] Instalacja Unity Smart Scopes()