Ruszył projekt „Ubuntu-Pomoc Gry”

W obliczu rosnącego rynku gier niezależnych i poszerzającej się społeczności linuksowych graczy, wychodzimy Wam naprzeciw z naszym nowym projektem – gry.ubuntu-pomoc.org. Obecna strona główna serwisu nadal będzie skupiać się na publikacji przydatnych porad i pomocy niedoświadczonym użytkownikom, zaś podserwis „Gry” jak sama nazwa wskazuje – będzie dedykowany graczom.

Na stronie znajdziecie kompendium wiedzy o grach linuksowych – aktualne informacje, plany deweloperów i notki wydawnicze, rokujące zapowiedzi, ale i subiektywne recenzje gier. Będziemy skupiać się nad popularyzacją komercyjnych produkcji indie dostępnych natywnie na Linuksa, by złamać stereotyp, jakoby nie było dla nas gier, choć oczywiście nie zabraknie artykułów o ciekawych darmowych, otwartych tytułach.

Każdy znajdzie coś dla siebie, staramy się wydobyć esencję z wszystkich gatunków, by zadowolić każdego Czytelnika. Podobnie jak główny serwis Ubuntu-pomoc, chcemy służyć Wam pomocą. Na stronie gry.ubuntu-pomoc.org dostępny jest prosty formularz z którego możecie skorzystać w razie pytań i problemów z uruchamianiem gier. Nasz zespół udzieli odpowiedzi na każde pytanie w ciągu 48 godzin.

Wszyscy jesteśmy jedną wielką społecznością skupioną wokół jednego celu. Jeśli masz jakiekolwiek propozycje lub chciałbyś pomóc w rozwoju, czekamy na Twoje sugestie i zapraszamy na:

gry.ubuntu-pomoc.org

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Super, mi się osobiście podoba.
  Ale po kiego grzyba robić kolejną tego typu stronę zamiast przyłączyć się do tuxplay.pl?
  Przecież niczym się to nie różni?
  No ale gratuluje pomysłu i zapału.

  • anonim

   TuxPlay to podobna tematyka, ale w założeniu traktuje ogólnie o systemie GNU/Linux. Natomiast tu widać ewidentnie, że chodzi o gry z perspektywy użytkowników Ubuntu. Oczywiście, że takie strony już istnieją (np. gry.ubuntu.pl), ale – jak można zauważyć – nie są zbyt często aktualizowane.

 • Admc

  Jak dla mnie lepszym pomysłem byłoby nawiązanie współpracy z http://wikigames.ubuntu.pl/

 • RafciX

  Mam nadzieję, że bedzie też o uruchamianiu niektórych gier w wine, w szczególności tych, co wymagają dodatkowych plików, do uruchomienia potrzebują płyty (ja mam taką grę i nawet po zamontowaniu cdromu w odpowiednim miejscu się nie uruchamia), lub tych, w których nie działają przyciski (tak mam z grami od UIG Entertainment – uruchamiają sie, ale nie działają przyciski, więc nie można grać).

  • Mogę Cię utwierdzić w stu procentach, że.. nie będzie w żaden sposób nawiązywania do emulacji wine.
   Linuks to Linuks, a Windows to Windows.

   Wine to droga ostateczna, a nie sposób by pozostać kompletnym ignorantem i wszystkie aplikacje uruchamiać przez to środowisko.

 • @Admc, eloaders – z całym szacunkiem dla autorów, te strony są już przedawnione i martwe. Moglibyśmy do nich dołączyć i reanimować, ale uznaliśmy, że mija się to z celem. Chyba mamy do tego prawo..

  Mogę zapewnić w imieniu całej redakcji gry.ubuntu-pomoc.org, że tak szybko ze sceny serwisów o Linuksie i grach nie znikniemy ;)

 • skandyn

  Ja również potwierdzam, że wymienione tutaj strony: tuxplay.pl oraz wikigames.ubuntu.pl nie wnoszą nic nowego i co najgorsze posiadają przestarzały interfejs. To już przecież z nudów można coś napisać sensownego.

  Pozdrawiam.

  • Że niby interfejs Ubuntu-pomoc.org jest nowoczesny? :D

   • No przecież! wikigames.ubuntu.pl ma wygląd za czasów starego ubuntu 9.10 , 9,04 czyli brązy ubuntu-pomoc idzie z duchem czasu i dobrze! Jeśli chcemy wypromować trochę system musimy mieć jednakowe podejście ;)