Ruszył projekt „Ubuntu-Pomoc Gry”

W obliczu rosnącego rynku gier niezależnych i poszerzającej się społeczności linuksowych graczy, wychodzimy Wam naprzeciw z naszym nowym projektem – gry.ubuntu-pomoc.org. Obecna strona główna serwisu nadal będzie skupiać się na publikacji przydatnych porad i pomocy niedoświadczonym użytkownikom, zaś podserwis „Gry” jak sama nazwa wskazuje – będzie dedykowany graczom.

Na stronie znajdziecie kompendium wiedzy o grach linuksowych – aktualne informacje, plany deweloperów i notki wydawnicze, rokujące zapowiedzi, ale i subiektywne recenzje gier. Będziemy skupiać się nad popularyzacją komercyjnych produkcji indie dostępnych natywnie na Linuksa, by złamać stereotyp, jakoby nie było dla nas gier, choć oczywiście nie zabraknie artykułów o ciekawych darmowych, otwartych tytułach.

Każdy znajdzie coś dla siebie, staramy się wydobyć esencję z wszystkich gatunków, by zadowolić każdego Czytelnika. Podobnie jak główny serwis Ubuntu-pomoc, chcemy służyć Wam pomocą. Na stronie gry.ubuntu-pomoc.org dostępny jest prosty formularz z którego możecie skorzystać w razie pytań i problemów z uruchamianiem gier. Nasz zespół udzieli odpowiedzi na każde pytanie w ciągu 48 godzin.

Wszyscy jesteśmy jedną wielką społecznością skupioną wokół jednego celu. Jeśli masz jakiekolwiek propozycje lub chciałbyś pomóc w rozwoju, czekamy na Twoje sugestie i zapraszamy na:

gry.ubuntu-pomoc.org

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • https://launchpad.net/~eloaders eloaders

  Super, mi się osobiście podoba.
  Ale po kiego grzyba robić kolejną tego typu stronę zamiast przyłączyć się do tuxplay.pl?
  Przecież niczym się to nie różni?
  No ale gratuluje pomysłu i zapału.

  • anonim

   TuxPlay to podobna tematyka, ale w założeniu traktuje ogólnie o systemie GNU/Linux. Natomiast tu widać ewidentnie, że chodzi o gry z perspektywy użytkowników Ubuntu. Oczywiście, że takie strony już istnieją (np. gry.ubuntu.pl), ale – jak można zauważyć – nie są zbyt często aktualizowane.

 • Admc

  Jak dla mnie lepszym pomysłem byłoby nawiązanie współpracy z http://wikigames.ubuntu.pl/

 • RafciX

  Mam nadzieję, że bedzie też o uruchamianiu niektórych gier w wine, w szczególności tych, co wymagają dodatkowych plików, do uruchomienia potrzebują płyty (ja mam taką grę i nawet po zamontowaniu cdromu w odpowiednim miejscu się nie uruchamia), lub tych, w których nie działają przyciski (tak mam z grami od UIG Entertainment – uruchamiają sie, ale nie działają przyciski, więc nie można grać).

  • http://www.gry.ubuntu-pomoc.org mentorious

   Mogę Cię utwierdzić w stu procentach, że.. nie będzie w żaden sposób nawiązywania do emulacji wine.
   Linuks to Linuks, a Windows to Windows.

   Wine to droga ostateczna, a nie sposób by pozostać kompletnym ignorantem i wszystkie aplikacje uruchamiać przez to środowisko.

 • http://www.gry.ubuntu-pomoc.org mentorious

  @Admc, eloaders – z całym szacunkiem dla autorów, te strony są już przedawnione i martwe. Moglibyśmy do nich dołączyć i reanimować, ale uznaliśmy, że mija się to z celem. Chyba mamy do tego prawo..

  Mogę zapewnić w imieniu całej redakcji gry.ubuntu-pomoc.org, że tak szybko ze sceny serwisów o Linuksie i grach nie znikniemy ;)

 • skandyn

  Ja również potwierdzam, że wymienione tutaj strony: tuxplay.pl oraz wikigames.ubuntu.pl nie wnoszą nic nowego i co najgorsze posiadają przestarzały interfejs. To już przecież z nudów można coś napisać sensownego.

  Pozdrawiam.

  • http://www.ubuntu-pomoc.org Szmitas

   Że niby interfejs Ubuntu-pomoc.org jest nowoczesny? :D

   • http://fihufil.rapidrage.eu.org/ Fihu

    No przecież! wikigames.ubuntu.pl ma wygląd za czasów starego ubuntu 9.10 , 9,04 czyli brązy ubuntu-pomoc idzie z duchem czasu i dobrze! Jeśli chcemy wypromować trochę system musimy mieć jednakowe podejście ;)