Projektanci Ubuntu przedstawili Shorts – czytnik RSS dla Ubuntu Touch

Lisette Slegers, projektantka w zespole Ubuntu, opublikowała artykuł dotyczący powstającego czytnika RSS dla Ubuntu Touch. Aplikacja będzie nosić nazwę Shorts i dostarczy użytkownikowi zupełnie nowych doznań podczas przeglądania ulubionych kanałów.

A tak projektanci przedstawiają wizję korzystania z Shorts.

Paul jest na dworcu i oczekuje na pociąg. Do przyjazdu pozostało 5 minut.

Uruchamia Shorts. Aplikacja otwiera się i wyświetla krótkie urywki artykułów z tematów, które go interesują. Elementy są rozmieszczone na stronie w postaci siatki, podobnej do tej wykorzystywanej w aplikacji do przeglądania zdjęć (galerii).

Dziś wieczorem będzie padał deszcz. Paul postanawia zostać w domu i ugotować posiłek ze swoimi współlokatorami. Potrzebuje jedynie przepisu, więc przechodzi do zakładki Food.

Paul wybiera przepis i go czyta. Niestety jest on dla niego zbyt skomplikowany, postanawia wybrać inny.

Wraca do zakładki Food i przegląda inne przepisy. Wybrał kolejny – będzie idealny na dzisiejszy wieczór! Paul zapisuje go, więc jego późniejsze odnalezienie będzie łatwe.

Długo zastanawiałem się czy umieścić „film”, który znajduje się poniżej. Zanim go obejrzycie, uprzedzam – materiał prezentuje koncepcję interfejsu, a brak płynności nie jest w tym momencie istotny.

Cieszę się, że coraz częściej projektanci aplikacji na urządzenia z interfejsem dotykowym odchodzą od klasycznych „kliknięć” na rzecz gestów. Istnieją już na rynku czytniki RSS, które doskonale wykorzystują ten patent np. Feedly. Sam, w ramach projektu studenckiego, tworzę własny czytnik kanałów RSS i wykorzystuję w nim podejrzane elementy z istniejących aplikacji oraz te, których jeszcze się nie doszukałem, a uważam za przydatne np. wygodna zmiana rozmiaru tekstu za pomocą tzw. „szczypania” – może w Shorts zostanie to zaimplementowane?

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • Bee

    Szmitas dawaj swoj czytnik – wyprobujemy go :)) .

    Liferea i inne podobne juz nam sie znudzily .

  • MSTdzw

    Ale to się tnie ;)