Projekt pudełka oraz płyty DVD dla fanów Ubuntu

Z okazji wydania Ubuntu 13.10 Saucy Salamander, specjalnie dla Czytelników Ubuntu-pomoc.org, przygotowaliśmy projekt nadruku płyty DVD oraz dużego pudełka.

Projekt graficzny płyty DVD

Projekt graficzny płyty DVD

Oba pliki graficzne czekają na Was do pobrania w formacie .pdf!

Zapewne nie jeden z nas chciałby, aby Ubuntu było wydawane również w Polsce. Wtedy każdy z nas mógłby sobie nabyć oryginalną płytę wraz z opakowaniem. Może kiedyś się tego doczekamy, a póki co musimy szukać jakichś innych alternatyw.

Dlatego podjąłem się projektowania nadruków na płyty oraz opakowania. Grafikę na pudełko możemy sami sobie wydrukować w domu, jeśli mamy dobrą drukarkę kolorową i odpowiedni do tego papier. Jeżeli zaś chodzi o wypalenie grafiki na płycie, trzeba szukać odpowiedniej firmy, która zajmuje się takimi rzeczami. Na szczęście koszt wypalenia nadruku na płycie nie jest drogi :)

Więc jeśli ktoś chce mieć profesjonalną płytę DVD wraz z pudełkiem – będzie ją miał!

Projekt graficzny opakowania

Projekt graficzny opakowania

Informacje

 • obrazy wykonane w grafice wektorowej,
 • użyta czcionka Ubuntu,
 • logo Ubuntu i piktogramy pochodzą ze strony ubuntu.com,
 • wszystkie proporcje są zachowane.

Do pobrania

Mam nadzieję że się przyda, oraz że w Polsce powstanie więcej pomysłów tego rodzaju!

avatar

Piotrek Bułka

Wbrew pozorom bardzo szalony i wesoły człowiek, otwarty na świat, lubi poznawać nowych ludzi, rozmawiać i śmiać się. Absolwent Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu o profilu Technik Informatyk. Tester Ubuntu i programów przeznaczonych na ten system, zajmuje się również dostosowywaniem systemu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W wolnym czasie interesuje się grafiką komputerową, kręceniem filmów, lubi chodzić po górach, grać w siatkówkę a także oglądać dobre filmy.
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Mikart

  Super sprawa. Fajne ,że podjąłeś się takiego projektu a i wykonanie jest naprawdę dobre.

 • Mateusz

  Przecież nie ma MIRa w Ubuntu 13.10. W 14.10 ma być dopiero jako domyślny serwer wyświetlania. W 13.10 możesz sobue jedynie zainstalować Mira do testów, nic więcej

  • Piotrek

   Tak nie został on domyślnym serwerem wyświetlania – niestety, okładka była robiona niedługo przed tym jak Ubuntu ogłosiło tą wiadomość. Można go zainstalować z centrum oprogramowania ;)

 • icywind

  Bardzo ładnie Ci to wyszło, zanim przeczytałem pierwsze zdanie myślałem, że to Canonical wydało te płyty. Niestety mi się nie przyda bo Salamandra nie mam zamiaru instalować a nawet gdybym to robił to i tak zawsze system instaluje przez USB zamiast bawić się z płytami. Po tym ile różnych dystrybucji wraz z różnymi wersjami instalowałem potrzebowałbym na nie pewnie całej szafy :/
  Po zawartości tyłu opakowania muszę powiedzieć, że powinieneś zająć się marketingiem :D