Poznaliśmy nazwę kodową Ubuntu 13.10 – Saucy Salamander

Ujawniono nazwę kodową najbliższego wydania Ubuntu tj. 13.10 – Saucy Salamander.

Salamandra

Mark Shuttleworth uzasadnił wybór w następujący sposób:

Salamandry są jednymi z najbardziej magicznych istot w świecie natury; są dobrym wskaźnikiem nieskazitelności środowiska, co pasuje do sposobu opisu nowego świata powstającego wokół Ubuntu Touch – nowe aplikacje, nowe SDK, przepiękny interfejs

Dodając:

Salamandry płyną w górę czystych potoków – co jest dokładnie tym, co tworzy się wokół mobilnego ekosystemu Ubuntu. To sposób na powiedzenie „dziękuję” dla ogromnej społeczności, która przyłączyła się do starań, aby stworzyć zunifikowane doświadczenie począwszy od telefonów a na komputerach PC kończąc, z setkami świeżych i eleganckich aplikacji stworzonych przez ludzi z całego świata, którzy chcą budować coś szybko, świeżo i otwarcie.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Damian

  zuchwała salamandra :D

  • Jarosław Smyczyński

   Raczej pieprzna (tj. pieprzny dowcip). Tylko czy to ma sens?

 • Salamandry płyną w górę czystych rzek – co jest dokładnie tym, co tworzy się wokół mobilnego ekosystemu Ubuntu. To sposób na powiedzenie „dziękuję” dla ogromnej społeczności, która przyłączyła się do starań, aby stworzyć zunifikowane doświadczenie począwszy od telefonów a na komputerach PC kończąc, z setkami świeżych i eleganckich aplikacji stworzonych przez ludzi z całego świata, którzy chcą budować coś szybko, świeżo i otwarcie.

  To trochę niejednoznacznie brzmi, tak jakby od 2014 roku Ubuntu miało być płatne czy coś takiego.

  • Dlaczego? Mark dziękuje wszystkim za wysiłek włożony (i nadal wkładany) w tworzenie czegoś nowego – wysiłek podobny do walki z nurtem rzeki. Ubuntu 14.X nie będą już tak przełomowe, bo do tego czasu powstanie solidna baza.

   • Saucy Salamander będę musiał sobie instalować od nowa. Będzie tyle zmian, że aktualizacja coś może zepsuć. system aktualizowany od 12.04 przez 12.10 do 13.04

 • Jarosław Smyczyński

  Weź trochę niejasności, trochę tajemniczości, szczyptę spisku mrugnięcie lub dwa okiem i masz promocję.
  A z tym pływaniem salamandry to jest raczej cieniutko. Pływa kiepsko i gdy porwie ją prąd jest bezradna i tonie (marketingowa wtopa? ;-) ). A do tego jest jadowita. I jak to wszystko rozumieć?

  • Może z tą rzeką trochę przesadziłem. Ale potok czy strumyk też nie da jej szans? Poza tym wyczytałem, że to bardzo powolne stworzenia i krótkim, ale energicznym wysiłku muszą bardzo długo wypoczywać. W sumie karmiczny koala też w świecie zwierząt do demonów prędkości nie należy, a odbiór przez środowisko Ubuntu był całkiem pozytywny.