Porównanie Ubuntu Edge, iPhona 5 oraz Samsunga Galaxy S4

Tempo pozyskiwania funduszy na uruchomienie produkcji supersmartfonu Ubuntu Edge nie zachwyca. Jednak wygląda na to, że Canonical nie przejmuje się tym za bardzo, a sam zespół odpowiedzialny za projekt publikuje w sieci ciekawe zestawienie Ubuntu Edge z dwoma topowymi smarfotnai – iPhonem 5 oraz Samsungiem Galaxy S4.

Przed zagłębieniem się w porównanie należy pamiętać o jednym – Ubuntu Edge to prototyp, a pozostałe smartfony istnieją na rynku i ich sprzedaż ma się całkiem dobrze.

Porównanie trzech smartfonów

Porównanie trzech smartfonówZ porównania wynika, że Ubuntu Edge oferuje (a raczej – będzie oferować) najlepsze parametry za najniższą cenę. Uwadze nie może umknąć fakt, że zestawienie zostało tak dobrane, aby supersmartfon Canonical wypadł jak najkorzystniej – przecież każdy tak robi.

Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że do maja 2014 roku, czyli planowanego wydania pierwszych egzemplarzy Ubuntu Edge, konkurencja nie będzie spać. Na pewno ich flagowe telefony zwiększą swoją moc obliczeniową, a materiały, z których są produkowane ulegną znacznej poprawie. Jednak nie jestem pewny czy ich cena, która już na ten moment jest kosmicznie wysoka, zostanie obniżona.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • wrzomar

  Ciekawe jaką będzie miał temperaturę pracy i czy bateria nie eksploduje zabierając ze sobą pół ty**a na tamten świat. No i strach pokazać na ulicy, że się ma komórę za 2500 – 2700 PLN.

  • MSTdzw

   Ciekawe czy wpłynie to na efekt cieplarniany i migrację ptaków.

   • wrzomar

    O kurczę, zapomniałem o wyziewach gazów cieplarnianych, dzięx! Jeśli stacja dokująca będzie miała wbudowane chłodzenie w postaci kompresora ze starego Mińska, a pole magnetyczne zakłóci zmysł orientacji ptaków ;) Gorzej jak trzeba będzie mieć gacie z kevlaru i rękawiczki z azbestu, żeby móc bezpiecznie korzystać z tej „Formuły 1”.

 • Singel

  Jeśli chdzi o mnie to nigdy nie lubiłem przepłacać za telefony.Interesuje mnie telefon u operatora za 1 zł maksymalnie 350 zł i to na firmę,żeby można było w koszty wpuścić.Jeżeli miałbym za rok dostępnego Ubuntu Edge np za 350 zł w abonamencie do 140 zł na dwa lata,to brałbym bez wahania.Hybryda komputera połączonego ze smartphone bardzo by mi odpowiadała.Nie rozumiem ludzi,którzy becelują po 2-3 tys za łysy telefon żeby być niezależnym,a potem szczypią się z rozmowami czy internetem.Ja płacę obecnie 140 zł i gadam aż ochrypnę,albo bateria padnie,natomiast w pobliżu nie będzie gniazdka.

  • A ja nie ogarniam ludzi którzy bulą 140 zł na rozmowy ;-) Więc się nie zrozumiemy. Jestem w stanie wydać i 3000PLN na telefon jeśli spełni on dzięki temu moje oczekiwania raz na dwa lata. Nigdy nie podpisze żadnego abonamentu – jak się nie liczy (jeśli się umie) to prepaid zawsze wyjdzie taniej. Nawet jeśli najpierw zapłacisz za ten telefon 3000 zamiast 300:) Jedyny minus – problem z kosztami dla firmy.

   • magic74

    Nie prawda z tym prepaidem
    Cały czas miałem od lat abonament w Play za 140PLN Internet Telefon full
    Teraz z powodu wyjazdów przeniosłem nr na kartę i te 140 zł mi nie starcza na połączenia i Internet

    Abonament jest niestety uwiązaniem się ale jednak w pakiecie ma sie więcej

 • magic74

  Szkoda tylko że to coś ma to zrąbane Unity

  • Michal213

   To zmień sobie na lxde lub xfce i nie trolluj. Nie każdy jak ty lubi brzydki, mało nowoczesny, i niestylistyczny design.

   • magic74

    Używam Gnome Shell i jestem z niego bardzo zadowolony, Jedynie co mnie wkur… to bezsensowna integracja Empathy z Ubuntu.
    W każdej innej dystrybucji z Gnome, Empathy działa i nie żąda codziennie autoryzacji na szpiegowanie żeby działać. Piszę świadomie szpiegowanie bo inaczej Empathy by działało kiedy nie chcę przyznać autoryzacji dla Ubuntu.

    I tak codziennie podczas odpalania komputera

    • Dragonk

     Przeszkadza Ci integracja z systemem to wywal pakiet od kont internetowych i przestań pier*

     • magic74

      Chętnie to bym zrobił, tylko wtedy dziwnym trafem Empathy przestaje działać
      Ciekawe dla czego…

      • Dragonk

       Na pewno usuwasz ten pakiet, co trzeba? Bo mi Empathy działa świetnie bez tego. Nawet w elementary nie masz domyślnie zarządzania kontami w systemie, tylko w samym Empathy możesz dodać sobie konta i tyle.

       Spróbuj też zainstalować zamiast domyślnego gnome-online-accounts z ppa:gnome3-team/gnome3.

       • magic74

        OK pobawię się ponownie

        Jakiś czas temu jak sprawdzałem żeby się pozbyć tego dziadostwa z Unity to wszystko przestawało działać

       • trolololo

        „Teraz już myślę skończy się kompatybilność z innymi środowiskami graficznymi.”
        A ja myślę że kolejne głupoty piszesz. Canonical robiło już testy, umieszczone są nawet na youtube. Wszystkie popularne środowiska graficzne działają na xmir.

        Poza tym nie wyrażaj się negatywnie o produkcie którego nie ma.

    • dev4log

     Jakie szpiegowanie ?!

     Polecam zapoznać się ze źródłami Ubuntu na launchpad.net
     Tego co piszesz w ogóle nie da się czytać.

 • MSTdzw

  Yoo! Na stronie http://elementaryos.org/ pojawiło się dziwne odliczanie. Być może stało się niemożliwe, ElementaryOS wersja final ;)

 • MSTdzw

  Ubuntu Edge aktualnie $ 9 222 666, przypadek? ;)