Polskie dystrybucje Ubuntu

To, że Polacy są ambitni, każdy wie.

Nie każdy jednak wie, ostatnimi czasy polscy miłośnicy Ubuntu „produkują” specjalne, przystosowane do polskich odbiorców wersje Ubuntu. Tak było np. z wersją Ubuntu 8.04 Hardy Heron, której odpowiada polska wersja „Hoża Hawajka” – ukazała się w maju tego roku. Tak będzie z kolejną wersją systemu – Intrepid Ibex, której polska nazwa jest jeszcze nieznana.

Pełną listę tzw. remiksów znajdziecie tutaj – klik

Więcej informacji na temat Hożej Hawajki znajdziecie tutaj – klik

Sam nie testowałem tego dzieła, jednak wnioskując po przychylnych opiniach innych użytkowników, można stwierdzić, że jest to produkt udany. Mam nadzieję, że kolejne wersje będą równie dobre :)

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • Polskie wydania Ubuntu to zdecydowanie świetna inicjatywa w stronę początkujących użytkowników. Bo przecież to nic innego jak Ubuntu z usuniętymi lub dodanymi paczkami bardziej odpowiednimi dla polskiego, „świeżego” użytkownika – tak aby mógł od razu po instalacji słuchać muzyki/oglądać filmy, etc. :)
    Przy okazji dla bardzo początkujących warto dodać jako ciekawostkę, że nazwa i numer wersji Ubuntu jest uzależniona od daty wydania i jej kolejności.
    Nazwa każdej kolejnej edycji to takie same, kolejne litery z alfabetu (np. wersja poprzednia to HH, czyli Hardy Heron, wersja obecna to II, czyli Intrepid Ibex, nazwa następnej wersji będzie rozpoczynała się od liter JJ)
    Numer wersji to nic innego jak rok i miesiąc jej wydania. Ubuntu wydawane jest dwa razy do roku – w kwietniu i w październiku (np. Hardy Heron został wydany w kwietniu 2008r., czyli w nazwie ma 8.04, a Intrepid Ibex został wydany w październiku 2008r., czyli w nazwie ma 8.10).
    Warto sprawdzić, czy w powyższym artykule jest podana prawidłowa nazwa ;)

  • Nazwa jest już poprawna, pomyłki się zdarzają :)