PokerTH – spotkajmy się przy pokerowym stole!

PokerTH to darmowa gra pozwalająca na zmierzenie się z innymi graczami z całego świata w doskonale znaną grę jaką jest poker. Maksymalnie do gry może przystąpić 10 graczy. Każdy z nich otrzymuje określoną przez administratora stołu liczbę żetonów (chips), którą posługuje się w trakcie licytacji w grze. Prezentowana odmiana pokera to Texas Hold’em – najpopularniejsza odmiana na całym świecie.
Sam od jakiegoś czasu interesuje się pokerem, więc z wielką chęcią zainstalowałem grę:

sudo apt-get install pokerth

Gra jest w języku polskim, więc nie powinno być problemów z jej obsługą.

PokerTH - spotkajmy się przy pokerowym stole!

PokerTH


Co może rozczarować? Brak rankingów oraz nieograniczona liczba żetonów. Jeśli przysługiwałby dzienny limit żetonów, zawodnicy graliby bardziej rozsądnie i nie trwonili wszystkiego po 2-3 kolejkach.
Poziom samych zawodników jest naprawdę różny – sam zaliczam się do amatorów, ale pewne zasady znam, czego nie można powiedzieć o niektórych graczach :)

Znacie inne gry podobne do PokerTH, które są godne uwagi?

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • slotwek

  Wybacz moja ignorancje, ale czy moglbys rozwinac :”Sam od jakiegoś czasu interesuje się pokerem…” Czym tu sie mozna zainteresowac – bierze sie karty, podbija stawki, wymienia karty, sprawdza itd. Sa w tej grze jakies „ukryte” sztuczki, czy co? Wydaje mi sie, ze reguly tej gry mozna wytlumaczyc w 30minut i grac do woli z kazdym.

  • Szmitas

   Nic się tutaj nie wymienia – to Texas Holdem – dlatego rozgrywka jest o wiele bardziej ciekawsza niż się Tobie wydaje ;)
   Zasady, taktyki, sylwetki najlepszych graczy, transmisje spotkań (głównie „Poker after dark”), kupiłem również zestaw do pokera i gram ze znajomymi – to rozumiem pod pojęciem „zainteresowałem się”

  • sharpq

   To tak jak z szachami, nauczysz się grać w dwa tygodnie i będziesz arcymistrzem…
   Mam nadzieję, że zrozumiałeś aluzję. Gram w pokera również amatorsko, a największą grą jest sama w sobie licytacja. Jeśli masz nieograniczoną liczbę żetonów, gra jest nudna…