Pokazywanie/ukrywanie ikon zamontowanych napędów/partycji na pulpicie

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Po zamontowaniu partycji powinna pojawić się nam jej ikona na pulpicie. Podobnie sprawa wygląda po włożeniu do napędu płyty CD. Aby ukryć owe ikony należy otworzyć terminal i wydać polecenie:

gconf-editor

A następnie wybrać ścieżkę apps > nautilus > desktop i odznaczyć opcję volumes_visible.

Jeśli ikony się nie pokazują, a chcesz, aby były widoczne należy opcję volumes_visible zaznaczyć.

Kliknij w miniaturę, aby powiększyć:

Okno gconf-editor

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • O! Niby taka drobnostka a już od jakiegoś czasu nie mogłem się zabrać za znalezienie podobnej instrukcji. Tego właśnie potrzebowałem! Dzięki!

 • lightboy

  zmodyfikowalem jeden klucz nazwy kamutera na „0” jak przywrucic „brak wartosci”

 • Mógłbyś podać dokładną lokalizację tego klucza?

 • Mak

  Ok, a da się zrobić tak, żeby ikony dysku twardego były ukryte, a jak włożę plytę to żeby ikonka płyty się pokazała?

 • Dawno temu próbowałem coś takiego zrobić, ale nic mi z tego nie wyszło. Nie znalazłem też w Internecie żadnych wiadomości na ten temat – jedynie pytania.
  Możliwe, że coś takiego istnieje, ale póki co nie mam czasu, aby zagłębić się w ten temat. Może w przyszłym tygodniu poszukam czegoś.

 • Slawko

  Na xubuntu wyskakuje mi brak polecenia. Da się coś z tym zrobić?

  • Nie wiem czy dla Xubuntu ma to sens, ale najpierw zainstaluj aplikację (gconf-editor).

 • Slawko

  Dzięki za odpowiedź, ale „trochę” przynerwiło mnie Xbuntu i wyleciało z hukiem z kompa. Teraz walczę z Ubuntu 11.10, w którym to w menadżerze uruchamiania zaznaczyłem, żeby pierwszy startował Windows, ze względu na żonę, ale i tak pierwsze startuje Ubuntu.

 • sn82

  Interesuje mnie ukrywanie partycji ale tak, żeby nie były widoczne w systemie. Mam Lubuntu na desktopie i laptopie, z tego samego obrazu. Na desktopie nie ma problemu, ponieważ w aktywatorze Narzędzie obsługi dysków zaznaczam partycje z Windowsem i w tej same chwili znikają, natomiast w laptopie pojawia się kółeczko, które się obraca i obraca w nieskończoność, użycie procesora wzrasta prawie do 100% a i tak partycje nie znikają. Na dodatek proces muszę kill’ować ponieważ nie da się go inaczej przerwać.