Ostatnie aktualizacje Unity przyniosły kolejne zmiany!

Joey Sneddon z OMG!UBUNTU! donosi o nowych zmianach, które zostały wprowadzone w Unity wraz z pojawieniem się Ubuntu 11.10 BETA. Zmiany, o których wspomina mają bardziej charakter wizualny niż użytkowy, ale system powinien również cieszyć oko. Przypominamy, że 22 września pojawia się druga i ostatnia wersja beta Ubuntu 11.10 – zobaczymy jakie tam nastąpią zmiany!

Przełącznik aplikacji – Alt + Tab

Aplikacje znajdujące się w przełączniku prezentowane są za pomocą ikon o takich samych rozmiarach.

fot. OMG!UBUNTU

fot. OMG!UBUNTU

Naciskając strzałkę w dół uzyskujemy podgląd okna.

fot. OMG!UBUNTU

fot. OMG!UBUNTU

Launcher

Launcher Unity dostosowuje się do koloru tła, co pokazuje film:

Przyciąganie okien

Poprawieniu uległ także efekt przyciągania okien, który zyskał lepszy kolor i lepiej dopasowuje się do pulpitu.

fot. OMG!UBUNTU

fot. OMG!UBUNTU

Przełącznik obszarów roboczych

Przełącznik obszarów roboczych zyskał nowy, bardziej kompaktowy wygląd. Aktualnie wybrany pulpit znajduje się w pomarańczowej ramce. Obszary nieaktywne są przyciemnione.

fot. OMG!UBUNTU

fot. OMG!UBUNTU

Niestety nie dysponuję zbyt dużą ilością wolnego czasu, aby „bawić się” w testowanie wersji BETA Ubuntu, ale uważam, że zmiany – chociaż wizualne – na pewno poprawią odbiór samego systemu. Czekam na kolejne zmiany – tym razem bardziej praktyczne!

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • A ja wam powiem na złość, że mi się Unity bardzo podoba i według mnie jest lepsze od paneli. Czekam jeszcze na stabilne 11.10 aby gnome-shell przetestować. Zapowiada się ciekawie, zobaczymy jak się na co dzień spisuje :)

  • Mnie osobiście Unity też odpowiada. Nie twierdzę, że jest genialne, nie powiem nawet, że jest solidne… ale jest przyzwoite.

  • jbkcewlqbckwqlbc

    Zgadzam się z powyższymi opiniami całkowicie. Unity, choć jest (jeszcze – mam nadzieję) nieco niedopracowane, to jest ładne i użyteczne.

    Może jakiś fanclub w związku z tym? ;)