OpenRUU – narzędzie do aktualizacji Androida w telefonach HTC dla Linuxa i MacOSX

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Obecnie HTC udostępnia aktualizację Androida w formie OTA (over-the-air), która nie wymaga komputera przy aktualizacji. Dawniej jednak wydawano je w formie RUU, czyli automatycznych instalatorów działających za pomocą HTC Sync. Niestety HTC Sync działa tylko pod Windows.
Flashowanie RUU przydaję się także kiedy chcemy powrócić do oryginalnego ROMu, aby sprzedać telefon lub oddać na gwarancję.

Można co prawda to obejść poprzez ręcznie wypakowanie pliku ROM.zip z instalatora i uruchomienie go poprzez fastboota i adb. Jednak jest to dość skomplikowane i może przysporzyć trudności laikom.

Przedstawiam OpenRUU autorstwa 42turkeys, skrypt który automatycznie instaluje aktualizację RUU w telefonach HTC z Androidem.
Narzędzie jest wciąż w wersji beta, jednak powinno działać bez większych problemów.
Do poprawnego działania skryptu wymagane jest wine

Obsługiwane telefony:

  • HTC Hero GSM (Europa)
  • HTC Hero CMDA (Ameryka)
  • HTC Desire
  • HTC Tattoo
OpenRUU - narzędzie do aktualizacji Androida w telefonach HTC dla Linuxa i MacOSX

Aplikacja ma tekstowy interfejs

Najpierw będziesz potrzebował RUU dla TWOJEGO telefonu. Nie próbuj nawet flashować RUU dla innych, gdyż z całą pewnością zepsujesz sobie telefon. RUU można znaleźć na stronie HTC, na XDA-developers i innych portalach związanych z Androidem.

Link do pobrania OpenRUU: download.ubuntu-pomoc.org.

Kiedy będziesz już miał RUU należy ściągnąć archiwum ze skryptem, rozpakować, a następnie uruchomić w terminalu plik 1extractrom.sh i postępować zgodnie z instrukcjami (wymagana podstawowa znajomość angielskiego, jeżeli będziesz miał problemy ze zrozumieniem to użyj tłumacza albo napisz w komentarzach). Potem należy uruchomić plik 2FastbootFlash-Linux.sh również w terminalu, wybrać model telefonu i postępować zgodnie z instrukcjami (tutaj również wymagany angielski).

Pamiętaj, że wszystko robisz na własną odpowiedzialność i nie masz prawa żądać odszkodowania od nikogo w razie zepsucia telefonu.

Oficjalna strona skryptu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=711298

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.