Odtwarzanie filmików z YouTube w VLC

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

largeVLC

Na pewno wielu z Was do oglądania filmów używa dobrze znanego programu VLC. Nie ma się co dziwić gdyż VLC świetnie radzi sobie z kodekami, a także z odtwarzaniem napisów.

Czy przyszło jednak komuś do głowy, żeby filmiki z YouTube oglądać też za pomocą VLC?

Jeżeli ktoś uważa, że się nie da, to ja dzisiaj chciałbym Wam pokazać jak to można zrobić.
Podstawą jest zainstalowanie VLC, jeśli go nie mamy możemy go zainstalować z Centrum Oprogramowania Ubuntu lub w terminalu:

sudo apt-get install vlc

Kiedy już mamy VLC wchodzimy sobie na YouTube wybieramy filmik który chcielibyśmy oglądnąć i klikamy na niego prawym przyciskiem myszy → Kopiuj adres linku, jest to działanie które kopiuje nam link do schowka systemowego.

Teraz już wystarczy odpalić VLC i wejść w Plik → Otwórz pozycję ze schowka – wtedy wyświetli się nam ten link, dajemy OK i oglądamy! :)

avatar

Piotrek Bułka

Wbrew pozorom bardzo szalony i wesoły człowiek, otwarty na świat, lubi poznawać nowych ludzi, rozmawiać i śmiać się. Absolwent Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu o profilu Technik Informatyk. Tester Ubuntu i programów przeznaczonych na ten system, zajmuje się również dostosowywaniem systemu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W wolnym czasie interesuje się grafiką komputerową, kręceniem filmów, lubi chodzić po górach, grać w siatkówkę a także oglądać dobre filmy.
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • slimak

  całkiem fajne jeśli ktoś nie ma wolnego internetu, przy aero możliwość zmiany jakości odtwarzania bywa niezbędna

 • Algoth

  Dobre rozwiązanie na problemy z flashem.

 • sens

  nie dość że posty na tym blogu od dłuższego czasu mówią o rzeczach oczywistych, to jeszcze autor ma pod prawym kalwiszem LOPIOWANIE,

  • clfapujc

   Sam możesz coś napisać i wysłać do autora bloga.

  • Idąc Twoim tokiem rozumowania, mogę napisać, że Ty masz „KALWISZE” a my mamy „KLAWISZE”, ale po co? Nie potrafisz w sposób kulturalny zwrócić uwagi na literówkę?
   Cieszy mnie, że martwisz się poziomem wpisów publikowanych na Ubuntu-pomoc, jednak pamiętaj o jednym… To co dla Ciebie jest oczywiste, nie musi takie być dla pozostałych. Zaprezentowany sposób jest bardzo przydatny w przypadku problemów z flashem.
   I na koniec – to co napisał clfapujc – jeśli masz wpis traktujący o rzeczy „nieoczywistej”, czekam na informację.

 • jan

  Jest o wiele lepsza metoda odtwarzania filmików z YT pod linuxem w odtwarzaczu video (niekoniecznie VLC) ale nie będę jej opisywał jak to zrobić, bo wszyscy w tych internetach chcielibyście mieć podane wszystko na tacy. Kombinujcie sami, szukajcie, zadajcie sobie trochę trudu a wówczas docenicie to co macie.

  • clfapujc

   Pomyliło ci się z forum. Tam ludzie często chcą prostych i szybkich rozwiązań. Tutaj autor dzieli się wiedzą, którą uważa za ciekawą, wartą rozpowszechnienia, nawet jeśli nikt o nią nie prosi. Nie pisze: „Wiem, ale nie powiem, bo nie jesteście tego warci”.

 • stiff

  Przecież to samo można zrobić w innych odtwarzaczach, np. w SMplayer. A bardzo wygodne rozwiązanie, które używa VLC lub SMplayer to SMplayer YouTube Browser.

  • Jan Zoń

   Dokładnie, o tym samy miałem pisać.

 • marmez

  Piękne, ale nie działa :P

  „Twoje dane wejściowe nie może być otwarte:

  Program VLC nie może otworzyć MRL ‚http://r4—sn-oxup5-2v1l.googlevideo.com/videoplayback?upn=YZfVegnDBNQ&fexp=935627%2C927604%2C910207%2C916625%2C901477%2C936910%2C936913&id=24cf8c5605f4f471&ratebypass=yes&sparams=id%2Cip%2Cipbits%2Citag%2Cratebypass%2Csource%2Cupn%2Cexpire&ipbits=0&ms=au&sver=3&ip=62.69.234.117&key=yt5&itag=22&mv=m&expire=1391204597&source=youtube&mt=1391182083’. Szczegóły błędu można znaleźć w dzienniku.”

  To był ten plik: http://www.youtube.com/watch?v=GRPXq0EbdW8

  W sumie po co to mi, skoro w przeglądarce nawet przez html5 działa ;)

  • marmez

   Przepraszam, za ten filmik, który się włączył w komentarzu, ja tylko linka dodałem, nie chciałem tutaj tego filmu takiego wielkiego wrzucać…

   • adam

    Mam ten sam błąd..

 • suore

  Buuuu

  mam lepszy sposób…

  sudo add-apt-repository ppa:rvm/smplayer
  sudo apt-get install smtube

  Odplamy smtube i w ustawieniach zmianiemy smtube na VLC…
  :)
  Miłej zabawy :>

 • Kwiryniusz

  Strasznie toporny pomysł.
  Czy w przypadku problemów z flashem (i nie tylko) nie lepiej pobawić się ‚Minitube’?
  ew. zwyczajnie pobrać sobie dany film na dysk i odtworzyć w dowolnym odtwarzaczu?

 • TX200

  Ma ktoś pomysł dlaczego w chromium nie mogę oglądać filmów z YT?
  „wystąpił bład ….spróbuj później” i śnieg.