O rangach słów kilka

Rangi to system, dzięki któremu można rozróżnić czytelników i komentatorów bloga od jego twórców – administratorów i redaktorów.

Każdy nowo zarejestrowany użytkownik posiada rangę  Subskrybent (Subscriber). Umożliwia ona przeglądanie i komentowanie wpisów – czyli zwykły Czytelnik.

Druga ranga to Współpracownik (Contributor). Ma ona możliwość przeglądania i komentowania wpisów oraz tworzenia własnych artykułów (publikacja odbywa się za zgodą osoby z wyższą rangą). Każdy nowy redaktor otrzymuje na początek taką rangę. Jest ona odbierana jeśli od czasu ostatniej publikacji upłynął miesiąc.

Trzecia ranga to Autor (Author). Każdy Autor może przeglądać i komentować wpisy, tworzyć i publikować własne artykuły. Aby otrzymać rangę Autor, musisz mieć w swoim dorobku co najmniej 15 wpisów. Jeśli od daty ostatniej publikacji upłynął miesiąc, każdy Autor jest degradowany do Współpracownika. Rangę otrzyma z powrotem po publikacji 3 artykułów w ciągu miesiąca.

Czwarta ranga to Redaktor (Editor). Umożliwia ona przeglądanie i komentowanie wpisów, moderację komentarzy, tworzenie/publikowanie/usuwanie artykułów. Aby otrzymać rangę Redaktor, musisz mieć w swoim dorobku co najmniej 50 wpisów. Jeśli od daty ostatniej publikacji upłynął miesiąc, każdy Redaktor jest degradowany do Autora. Rangę otrzyma z powrotem po publikacji 5 artykułów w ciągu miesiąca.

Piąta, ostatnia ranga, to Administrator. Posiada ona pełne uprawnienia do zarządzania stroną. Aby otrzymać rangę Administrator, musisz spełnić dwa czynniki:

  • mieć w swoim dorobku co najmniej 100 wpisów,
  • zdobyć moje pełne zaufanie :)
Aby zmienić swoją rangę, skontaktuj się z Administratorem poprzez e-mail: pomoc [małpeczka] ubuntu-pomoc [kropeczka] org lub GG: 7722046