[nVidia] Instalacja sterownika dla jądra 3.8

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!
Jest to poradnik nadesłany do nas przez jednego z Czytelników – S3BA – kolejny raz wielkie dzięki.
 1. Otwórz terminal i przejdź do katalogu tymczasowego:
  cd /tmp
 2. Pobierz niezbędne pakiety:
  • 32-bit:
   wget https://launchpad.net/~xorg-edgers/+archive/ppa/+files/nvidia-313_313.18-0ubuntu1%7Exedgers%7Eprecise2_i386.deb https://launchpad.net/~xorg-edgers/+archive/ppa/+files/nvidia-settings-313_313.18-0ubuntu1%7Exedgers%7Eprecise1_i386.deb
  • 64-bit:
   wget https://launchpad.net/~xorg-edgers/+archive/ppa/+files/nvidia-313_313.18-0ubuntu1%7Exedgers%7Eprecise2_amd64.deb https://launchpad.net/~xorg-edgers/+archive/ppa/+files/nvidia-settings-313_313.18-0ubuntu1%7Exedgers%7Eprecise1_amd64.deb
 3. Zainstaluj pobrane paczki:

  sudo dpkg -i *.deb
 4. Uruchom ponownie komputer.

nVidia na jądrze 3.8

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Grzegorz

  A więc:
  1. Wykonałem zgodnie ze wskazówkami i…
  2. Niestety działa. :)
  3. Dzięki serdeczne.

 • HydeFromT70s

  To nie jest żadna złośliwość czy coś w tym stylu, ale naprawdę nie rozumiem jaki jest sens tworzyć, z każdą nową wersją sterownika nVidia, poradnik o jego instalacji skoro proces ten zawsze wygląda tak samo ??

  • http://www.ubuntu-pomoc.org Łukasz Schmidtke

   Wpis pełni również rolę aktualności, niusa. Ktoś, kto czeka na nowe wydanie sterownika, ponieważ wcześniejsza np. nie działa poprawnie, ale nie śledzi na bieżąco planu wydawniczego, dowie się o nowym wydaniu i może skusi się na instalację.

   • HydeFromT70s

    Może i masz rację, ale wystarczy też od czasu do czasu zajrzeć na stronę nVidii ;)

    • Grzegorz

     Może i wystarczy, ale jakoś na ich stronie nie widziałem gotowej do instalacji paczki *.deb ze sterownikami…

     • RafciX

      Nie ma paczki *.deb, ale za to jest plik *.run, który też jest łatwy w obsłudze ;) Jedyne co musisz zrobić, żeby sterownik ze strony nVidii działał (i w ogóle dawał się zainstalować) to pozbycie się nouveau.

      • rat

       @RafciX Nie zgadzam się, najnowsze sterowniki na stronie nVidia to 310.32, które nie zainstalują się poprawnie z jądrem 3.8 lub z linią 3.7. Każdorazowo musiałem modyfikować plik conftest.sh sterowników nVidia aby je zainstalować na jądrze 3.7.x. Wiele portali miedzy innymi gentoo wypuściło patche i poprawki to tych sterowników aby móc je poprawnie zainstalować z jądrem 3.8. Więc łatwiej jest jak ktoś zrobi jedną działającą paczkę pod dany system, nie muszę ponownie tracić czasu na szukanie rozwiązania.

  • s3ba

   Problem jest w tym że te stery nie instalują się automatycznie nawet po dodaniu xorg-edgers/ppa do listy ppa-sów. Jeśli mieliśmy przed aktualizacją jądra wgrane 313 to po aktualizaji powinny nadal działać(nie sprawdzałem na 304 i 310-jeśli się komuś chce to może sprawdzić), Dlatego są podane konkretne deb-y jakie należy zainstalować, bez potrzeby dodawania ppa.

   • Grzegorz

    Na 304 nie działa, bo miałem i się posypały i nic nie szło zrobić.

 • RafciX

  Mam takie pytanko… dotyczy to także osób, które używają sterowników ze strony nVidii?

  • Grzegorz

   A cóż to za pytanie? :)