MTN Group, czyli afrykański gigant w CAG

mtn

MTN Group to międzynarodowa firma telekomunikacyjna z siedzibą w Johannesburgu. Firma działa na terenie 21 państw – głównie czarnego kontynentu, ale również Cypru czy Iranu. Łączna liczba klientów szacowana jest na 180 milionów.

Grupa Doradcza ds. Ubuntu Touch (Carrier Advisory Group – CAG) to twór Canonical, który ma dostarczyć forum dla operatorów sieci komórkowych, aby mieli realny wpływ na rozwój Ubuntu dla smartfonów.

MTN Group to 13 członek Grupy Doradczej ds. Ubuntu Touch oraz pierwsza tego typu firma z Afryki. Pozostaje czekać na dołączenie któregoś z południowoamerykańskich operatorów, aby „skompletować” wszystkie kontynenty – poza Antarktydą.

Dyrektor handlowy MTN Group, Pieter Verkade, tak skomentował dołączenie firmy do CAG:

W dzisiejszych czasach telefony mają znacznie większe zastosowanie niż dawniej, a Ubuntu jest w stanie w pełni zaspokoić potrzeby operatorów i producentów, poszukujących najnowszych technologii przy obniżeniu kosztów.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • MSTdzw

  4 Day Countdown Appears on Ubuntu Website
  Czyżby jakieś nowe Łubudu devices?

 • wrzomar

  Pytanie z innej beczki. Czy Ubuntu Phone będzie miało pulseaudio i będzie można używać smartphone jako odbiornik audio? Gdyby dało się to zrobić i jednocześnie wyłączyć GSM, żeby nie robiło zakłóceń, to miało by to wiele ciekawych zastosowań.

 • Tyran6

  Mam pytanie bo jestem zielony w tej kwestii, czy Ubuntu Touch będzie szpiegowało swoich użytkowników tak jak Android czy inne amerykańskie systemy?