Monitor systemu pod skrótem klawiszowym – jak w Windowsie

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

W tym poradniku opiszę, jak w systemie Ubuntu ustawić uruchamianie Menedżera systemu spod skrótu Ctrl+Alt+Delete. Zaczynamy!

 1. Uruchamiamy program Skróty klawiszowe, znajdujący się w System → Preferencje
 2. Monitor systemu pod skrótem klawiszowym - jak w Windowsie

  Skróty klawiszowe

 3. Klikamy Dodaj i w pole Nazwa: wpisujemy:
  Monitor systemu

  a w pole Polecenie: wpisujemy:

  gnome-system-monitor
 4. Monitor systemu pod skrótem klawiszowym - jak w Windowsie

  Dodawanie skrótu

 5. Na samym dole pojawił nam się nowy skrót (Monitor systemu). Klikamy obok niego na napis Nieaktywny, i wciskamy klawisze Ctrl+Alt+Delete. Pojawi nam się monit o następującej treści:
  Monitor systemu pod skrótem klawiszowym - jak w Windowsie

  Pytanie o zmianę

  Klikamy na Zmień, po czym zamykamy program Skróty klawiszowe i gotowe.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • golem14

  W nowych windowsach (od Visty) pod Alt-Ctrl-Del włącza się okno z paroma zadaniami(wylogowanie, monitor systemu itp.). Domyślny skrót dla monitora to Ctrl+Shift+Esc.

 • PM

  Kilka miesięcy temu dodałem Ctrl+Alt+Del do monitora systemu i niestety pojawił się dziwny błąd. Z jakiegoś powodu po dodaniu kombinacji Ctrl+Alt+Del do skrótów wystarczy wcisnąć Ctrl+Del (bez Alt) i uruchomi się Menadżer Zadań. Niestety ten sam skrót (Ctrl+Del) jest wykorzystywany w Aegisub do usunięcia wiersza więc nie mogę z tego korzystać. Nie wiem dlaczego, ale pomijany jest Alt.

 • DYNIOjr

  ja natomiast mam taki problem….. przy ustawianiu skrotu klawiszowego po wcisnieciu klawisza alt pojawia mi sie ISO level 3…..

 • Jak się nazywa to narzędzie do konfiguracji skrótów? Mam Lubuntu, ale mniemam, iż ten program jest w repozytoriach?

  • Szmitas
   gnome-keybinding-properties
 • Karol

  Niestety w moim 12.10 skrót jest cały czas wyłączony i nie da się go włączyć. Inne skróty mogę edytować, ale żadnych nie mogę dodać i włączyć :(

 • suore

  Możesz odświerzyć temacisko, ale napisać jak zrobić by działało po 13.10, dodałem sovbie gedit na CTRL+ALT+E, oraz to na +K i nie działa :(.
  Coś może trzeba dopisac?e

 • lajekkk

  a gdzie jest ten „system ” zeby tam wejsc ? mam wersje 12.04 i dopiero raczkuje i nic niemoge dojsc , Celowo ubuntu jest takie pogmatfane? zainstalowalem sobie chrome ale nigdzie niemogę tego znalesc i niewiem jak do tego wejsc