Minimalizacja i maksymalizacja aplikacji w Unity

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Każdy kto używa Unity w Ubuntu ma problem z minimalizacją uruchomionych programów. Niedawno pojawiło się rozwiązanie tego problemu.

Aby dodać repozytorium należy otworzyć terminal i wpisać poniższe polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:ojno/unity-minimize-on-click

Po dodaniu repozytorium musimy tylko zaktualizować listę pakietów za pomocą poniższego polecenia:

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

Poniższy filmik pokazuje efekt dodania tego repo.

PPA dostępne jest dla Ubuntu 11.10 i 12.04 LTS.

Źródło: OMG!Ubuntu
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • ARNi

  Czekaliśmy na to . Oby więcej takich rodzynek .

 • clfapujc

  Takie coś (oraz wiele innych udogodnień stworzonych przez społeczność) powinno znaleźć się w oficjalnym wydaniu Ubuntu. Preinstalowane lub chociaż w oficjalnym repozytorium.

 • mat

  No nie powiem, coraz ciekawsze to ubuntu się robi. Ciekawym jest osiąganie w 2012 roku funkcji dostępnej od czasów wczesnych windowsów poprzez instalowanie dodatków.

  • Mylisz dwa pojęcia – Ubuntu oraz Unity.

  • Bestia

   Używam Unity od czasu kiedy pojawiło się w Ubuntu i nigdy nie miałem potrzeby minimalizowania aplikacji z użyciem launchera. W ogóle taka opcja nie jest mi potrzebna (minimalizacja).

   Autor powyższego tekstu zapomniał również że Unity ma w dekoracjach okna przycisk do minimalizacji. Każdy program można również zminimalizować klikając środkowym przyciskiem myszy na jego okno.

 • Ubuntu oraz Unity mają ze sobą akurat wiele wspólnego.

 • emeritus

  Fajnie!Ale męczy mnie niejasne przeczucie że gdy UNITY osiągnie już akceptowalną funkcjonalność to zostanie porzucone a zaserwuje się userom nowe środowisko i historia zacznie się od początku.

  • piotr1999ek

   Wątpię, Unity jest bardzo wygodne. Po za tym co to za system, w którym cały czas by się zmieniało środowisko.

 • lasoty

  Jeszcze chwila i znowu rozgorzeje dyskusja o tym kto uwielbia Unity a kto go nienawidzi poparta setką argumentów. Pamiętajmy, że to kwestia gustu, a nikt nikogo na tym polu nie ogranicza.

 • hosti

  Właśnie zainstalowałem Ubuntu 13.10. Fajne i mogę powiedzieć, że polubiłem Unity. Ale ten jeden mały mankament mnie rozbraja. Silne przyzwyczajenie z Windowsa zostało i pewnie zostanie na długo. Może znacie jakieś wyjście na Ubuntu 13.10?
  Będę wdzięczny za pomoc/sugestie.