Microsoft „poprosił” o usunięcie ikony Skype z Ubuntu

Microsoft "poprosił" o usunięcie ikony Skype z Ubuntu

Microsoft „poprosił” o usunięcie ikony Skype z pakietu unity-asset-pool w Ubuntu.

Wszystko podyktowane jest prawem… Odkąd Skype stał się własnością firmy z Redmond, Microsoft przejął prawa do korzystania i rozpowszechniania logo najpopularniejszej aplikacji do prowadzenia darmowych rozmów głosowych.

Nie ma co rozpaczać, wszak to kosmetyczna zmiana jednak nie o wygląd a o politykę chodzi…

Poprawiona wersja pakietu unity-asset-pool została umieszczona w Ubuntu 12.10 oraz 13.04, a sama ikona wygląda tak (przed i po zmianie):

Microsoft "poprosił" o usunięcie ikony Skype z Ubuntu

W ramach ciekawostki, jeden z komentarzy, na który trafiłem podczas piania tej wiadomości:

Seems like we will get soon get Skype 4.2: „The Skype.png icon being introduced in this package along with the other trademarked icons causes a break in Skype 4.2 which is about to be released since it can not update its own icon.”

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Czyżby zacząć też zastanawiać się nad zmianą komunikatora pod Linuksem ? Skype w wersji na Linuksa już rodził się wcześniej w bólach to teraz pewnie umrze na tej wersji :(

  • Kuba

   Co by nie mówić odkąd m$ przejął Skype ciągle wychodzą nowe wersje na Linuksa. Ale też wydaje mi się że wkrótce może się to zmienić. I tak mamy moim zdaniem lepiej niż na windzie. Ostatnio przeinstalowywałem koledze system i instalowaliśmy nowego Skype’a. Tam jest tyle reklam że szkoda gadać.

   • Andrzej Rośkowicz

    A ile programów na Linuksa jest naładowanych reklamami? Użytkownicy Linuksa chętniej wybiorą alternatywy więc nie można ich dodatkowo zniechęcać natomiast swoich traktują jako dojne krowy. Teraz będą integrować Skype z systemem, żeby nikt reklam nie przegapił ;)

 • user

  Czyżby Winzgroza umierała ? i MS$ chwyta się każdej możliwej sztuczki by zniszczyć konkurencję to doprawdy żenujące

  • haha tak „wingroza” umiera, słyszę to od zawsze ;-)

 • Ktoś w M$ instaluje Ubuntu i patrzy co robi konkurencja.

 • Exc

  Z tego, co rozumiem (na podstawie błędu dotyczącego tego zgłoszenia na Launchpadzie) chodziło głównie o to, że instalacja paczek .deb Skype nie mogła podmienić ikony na własną, stąd i cały temat. Po co go rozdmuchiwać do politycznych rozmiarów?

 • klaster’s

  M$ zekl „czas zaczac zarabiac, wtykajac paluchy z prawo” no i zaczelo sie.
  A tak na serio to bylo to do przewidzenia ze jesli M$ wezmie pod swoje skrzydla Skype to przytnie je innym ktorzy nie ca placic za Windows’a 8 a piracic a ze sprzedaz lipna no to trzeba wyciagnac z kas kase narazie ostrzezenie potem bedzie kara. Polityka M$
  Ja juz dawno mam Skype gdzies i moga zabronic instalacji mam Ekiga moze nie tak wyborowy ale dziala.

 • Michał

  no i dobrze, ta ikona od ms jest mniej estetyczna.