MiastoMuzyki.pl na Ubuntu

Swego czasu miałem problem z odtworzeniem stacji zamieszczonych na portalu miastomuzyki.pl. Żaden z wielu zainstalowanych przeze mnie wtedy programów nie radził sobie z obsługą odpowiedniego kodeka w przeglądarce. Jednak projekt rozkminienia o co w tym wszystkim chodzi i uruchomieniu odtwarzania, z braku czasu, musiał zejść na dalszy plan. Mimo to, niedawno, przeglądając zasoby internetu natrafiłem na stronę Adama Kuśmierza który całość rozpracował, a wyniki swojej pracy umieścił tu: files.kusmierz.be/rmf/. Można z niej pobrać playlisty które bez problemu zostaną odtworzone przez większość odtwarzaczy muzyki ( w tym popularnego Totema ).

Oto jak to zrobić:

 • za pomocą checkbox’ów wybieramy interesujące nas stacje (kolor czerwony)
 • za pomocą listy rozwijanej Format wybieramy m3u (kolor zielony)
 • za pomocą kolejnej listy rozwijanej wybieramy jakiej jakości dźwięku chcemy słuchać (dla jakości HQ wymagane jest szybsze łącze) (kolor żółty)
 • klikamy przycisk „Pobierz zaznaczone”. Spowoduje to wygenerowanie playlisty i pobranie jej na dysk twardy. Teraz możesz już spokojnie delektować się ulubioną muzyką płynącą z Twoich głośników. (kolor fioletowy)

Porada #1

Jeśli nie wiesz o co chodzi skorzystaj z pomocniczego zrzutu ekranu:

MiastoMuzyki.pl na Ubuntu

Pomocniczy zrzut ekranu

Porada #2

Jeśli chcesz pobrać tylko jedną stację wystarczy, że klikniesz format m3u przy nazwie danej stacji – wtedy zostanie wygenerowany plik zawierający tylko podaną stację w dwóch jakościach – LQ oraz HQ

Porada #3

Klikając „[^]” przy nazwie stacji masz możliwość posłuchania jej bezpośrednio w przeglądarce wykorzystując prosty skrypt (kontroler muzyki pokaże się w prawym dolnym rogu strony)

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Shimmy

  Lepiej skorzystać z programu przygotowanego przez Skoczo: ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=170&t=137742&p=828571

 • Kiro

  Lepiej nie lepiej, tam musisz instalować jakiś niepewnej jakości odtwarzacz martwiąc się dodatkowo o zależności.
  Mój sposób owocuje tym, że:
  a) stacje są na bieżąco aktualizowane
  b) możesz korzystać ze swojego ulubionego odtwarzacza

  Powiedz mi jeszcze, czy istnieje tam możliwość wyboru jakości dźwięku?

 • Kiro

  Plus w tamtym programie częste problemy z odtwarzaniem dźwięku (wg postów na forum) co jest śmieszne w programie tego typu ^.^

 • tutaj macie gotowe linki http://gospoda.blogspot.com/p/linki.html :)

 • Admc

  Ja nie mam tych znaczków [^] – mam Firefoxa 4

  • eMcE

   Ja ich też nie mam.. też na FF4.