Mark Shuttleworth wreszcie znalazł partnera sprzętowego dla Ubuntu Touch

shuttlworth-touch

Blisko rok od pierwszych zapowiedzi Ubuntu Touch, Mark Shuttleworth osiągnął zamierzony cel. A przynajmniej tak uważa, ponieważ póki co nie chce podzielić się żadnymi szczegółami. O co chodzi? Ubuntu Touch wreszcie pozyskał partnera sprzętowego. Niestety nie ujawniono informacji na temat firmy, która nawiązała współpracę z Canonical.

Mark Shuttleworth, w jednym z wywiadów wspomniał, że jest to ogromny impuls dla całego zespołu pracującego nad Ubuntu Touch – projekt, z koncepcji, ma szanse trafić do regularnej sprzedaży.

Pierwsze hi-endowy smartfon z Ubuntu Touch ma trafić do sprzedaży w 2014 roku – jednak nie liczyłbym na to, że będzie miało to miejsce w pierwszej połowie roku.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Łukasz Grzesik

  Oby system dobrze działał do momentu premiery, bo jeżeli będzie się zacinać i mieć niedoróbki, to z szansy na sukces nici.

  • RafciX

   I oczywiście, żeby był tak bardzo konfigurowalny jak jego wersja na desktop’y :P

   • Łukasz Grzesik

    Nie musi być konfigurowalny. Nawet nie musi mieć terminala. Najpierw na płynnie działać.

    • RafciX

     Z punktu widzenia zwykłego użytkownika to fakt, nie musi być konfigurowalny, ani nie musi mieć terminala… ale dla mnie, maniaka grzebania w systemie i konfiguracji, musi mieć terminal i być konfigurowalny :D

     • Łukasz Grzesik

      Dla zwykłego użytkownika dostępne podstawowe możliwości konfiguracji, a dla bardziej zaawansowanych możliwość odblokowania narzędzi z większymi możliwościami. Tak by było najlepiej, ale sam bym nie dał grzebaczom dostępu do najbardziej podstawowych części systemu. To dopiero dla deweloperów, bo taki osobnik amator myślący, że jest pro zepsułby sobie system, a potem narzekał na firmę jaki to zły system zrobiła.

 • Tyran1918

  Mam nadzieję, że zrobią też jakiegoś smartfona nie z najwyższej półki i że będzie działał lepiej od Androida. Oby tylko Ubuntu Touch nie stał się tylko niszowym systemem dla wybranych. Trzymam kciuki za ten system.

 • gość

  – Jakiś taki duży ten smartphone!
  – To tablet…
  – Aaaa… Jak tak to spoko… Fajny! :]

 • Dominik Grzywak

  na pewno to będzie Samsung albo Nokia :P

  • Tyran1918

   Nokia z całą pewnością :D
   Teraz Foxconn wszystko robi, nawet BlackBerry będzie robić u nich niektóre modele swoich smartfonów. Chodziły swego czasu pogłoski, że Foxconn również chce produkować własne sprzęt. Ja obstawiam, że w Ubuntu Touch to tylko jakaś firma z Azji widzi szansę na przełamanie dominacji amerykańskich systemów.