Machinarium – humorystyczna gra logiczna 2D

Machinarium to przygodowa gra logiczna 2D, która wyróżnia się spośród innych gier ręcznie rysowaną grafiką. Firmą odpowiedzialną za wyprodukowanie tej gry jest Amanita Design.

Machinarium - humorystyczna gra logiczna

Machinarium

Gra opowiada o losach małego robota, który niesłusznie został wysłany na złomowisko. Warto przyznać, że cały świat przedstawiony w grze jest właśnie światem rządzonym przez roboty – nawet zwierzęta, takie jak myszy czy ptaki wykonane są z metalu :)

Machinarium - humorystyczna gra logiczna

Menu główne

W trakcie gry poznajemy roboty, które również zostały skrzywdzone przez złe roboty z Black Cap Brotherhood i musimy wykonać dla nich różne zadania. Czasami polegają na przyniesieniu kilku przedmiotów, innym razem musimy rozwiązać jakąś łamigłówkę.

Machinarium - humorystyczna gra logiczna

Graficznie gra prezentuje się świetnie


Elementy z którymi nasz bohater może wejść w interakcję niczym nie wyróżniają się z otoczenia, co zwiększa poziom trudności gry, ale nie niszczy otoczki graficznej, która nie ma co ukrywać – wygląda świetnie. Jedynym ułatwieniem jest zmiana kursora myszki, ale dopiero w momencie, gdy jesteśmy wystarczająco blisko danego przedmiotu. Warto dodać, że nasz bohater posiada zdolność rozciągania się i kurczenia i często trzeba skorzystać z tych umiejętności – w przeciwnym razie nie uda się dosięgnąć do niektórych rzeczy.
Machinarium - humorystyczna gra logiczna

Wejście do pokoju gier :)


Gra napisana jest we Flashu, więc o wymaganiach sprzętowych nie ma co wspominać. W wersję demonstracyjną tej gry możesz zagrać na stronie http://machinarium.net/.
Pełną wersję gry można było kupić niedawno praktycznie za darmo- 11 komercyjnych gier na Linuksa prawie za darmo!.
Obecnie grę możesz kupić np. tutaj.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.