Laptopy Della z Ubuntu dostępne w ponad 1000 sklepów… niestety w Chinach

Firma Canonical ogłosiła, że w ramach współpracy z producentem sprzętu komputerowego Dell, rozszerzono sieć chińskich sklepów, w których sprzedawane będą laptopy z zainstalowanym systemem Ubuntu. Do niedawna w Chinach znajdowało się około 400 takich miejsc, a teraz ich liczba zostanie zwiększona do ponad 1000 sklepów. Komputery zostaną wyposażone w chińską wersję językową Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin.

Laptop Dell z Ubuntu na chińskiej półce sklepowej

Laptop Dell z Ubuntu na chińskiej półce sklepowej

Patrząc na to z innej perspektywy można dojść do wniosku, że podwojenie liczby sklepów, przy ponad 1.3 mld mieszkańców nic nie zmienia. Moim zdaniem jest to nieco złudne. W „chińskim” przeliczeniu daje to około 1.3 mln osób na jeden sklep – to tak, jakby w Polsce funkcjonowało 29 takich sklepów, a ile ich jest? Dla porównania – sieć sklepów Media Markt w Polsce liczy około 40 punktów.

Nie można oprzeć się wrażeniu, że Chiny pokochały Ubuntu, a ekipa Canonical pokochała Chiny (gdzieś w tym „związku” należy umieścić jeszcze Della). Chiny stanowią największy rynek smartfonów na świecie, a jak wiadomo, również na tym polu od dłuższego czasu operuje Canonical, pracując nad Ubuntu Touch. Może miłość do desktopowej wersji systemu przejdzie również na odmianę mobilną i Ubuntu Touch podbije całkowicie Państwo Środka?

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • suore

  Kiedy w Polsce?

  • Michał Radwański

   Widziałem jakiś czas temu w Auchan.

 • webster . Valheru

  Można normalnie kupić laptopy z ubuntu della, wystarczy wykorzystać kanał sprzedażowy della – Ostatnio kupowałem również stacjonarki della vostro z ubuntu na pokładzie dla firmy

 • Tyran1918

  Ile kosztują laptopy Della z Ubuntu w porównaniu do tych z Windowsem?

  • KarielG0

   W przypadku ASUSa jest to 200zl.

 • romario

  Ostatnio na allegro kupiłem leptop Della (Inspirion 5721), niby napisali że brak systemu, a tu ku mojemu zdziwieniu Ubuntu 12.04.

 • Dominik Grzywak

  我也想它 :)