Konto Ubuntu One połączy wszystkie konta online użytkownika

Firma Canonical zapowiedziała unifikację wszystkich kont online powiązanych z Ubuntu pod jednym – kontem Ubuntu One.

Dotychczas użytkownicy takich usług jak Launchpad, oficjalne forum Ubuntu, ShipIt czy Centrum Oprogramowania Ubuntu (płatności) musieli zakładać osobne konta. Teraz to się zmienia – wystarczy jedno, aby mieć dostęp do swoich ulubionych stron, a cały projekt nosi nazwę ‘Ubuntu Single Sign On’.

Zmiany nie będą w żaden sposób dotyczyć funkcjonalności samych usług – twórcom chodzi wyłącznie o ujednolicenie systemu logowania.

Już niedługo tak może wyglądać panel logowania do Launchpada

Już niedługo tak może wyglądać panel logowania do Launchpada

Moim zdaniem połączenie wszystkich kont online dotyczących Ubuntu, powinno zostać wprowadzone wtedy, gdy takie usługi zaczęły powstawać co uniknęłoby aktualnego zamieszania. Dodam więcej – od najwcześniejszych wydań systemu użytkownik powinien mieć możliwość połączenia wybranego konta systemowego z jego odpowiednikiem „online”, tak, aby unikać konieczności ciągłego logowania się do stron, które prędzej czy później odwiedzi.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Michał Radwański

  To jest już od jakiegoś czasu, normalnie logowałem się na Ubuntu One, Launchpada, czy Ubuntu Software Center za pomocą tego samego konta.

 • Dragonk

  Fajnie to wygląda, wszystko po angielsku. W textboksie „Hasło”, dalej przycisk „Zaloguj” i obok „Zapomniałeś hasła?”

 • Łukasz Grzesik

  Dziwne, od dawna już loguję się na wszystkie konta związane z Ubuntu jednym loginem i hasłem. Te konta już od zeszłego roku są ze sobą powiązane.

 • Majk45

  Co za głupoty…
  Przecież ja od kiedy pamiętam, mam to wszystko dzięki jednego konta…