[KDE] Zmiana wyglądu okna logowania

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Jak wiadomo, środowisko KDE daje użytkownikom szeroki wachlarz zmian wyglądu. Jeśli komuś znudziło się domyślne okno logowania, może w bardzo szybki sposób je zmienić na dowolny inny, dostępny na stronie kde-look.org

Po pobraniu motywu przejdź do Ustawień systemowych, a następnie do Ekran logowania, wybierz zakładkę Motyw.

[KDE] Zmiana wyglądu okna logowania

Ustawienia ekranu logowania

Oczywiście jest tu możliwość pobrania motywu automatycznie po wybraniu Pobierz nowe motywy. Ale przynajmniej u mnie po ściągnięciu nowego motywu, nie pojawia się on na liście, nawet po ponownym uruchomieniu ustawień ekranu logowania czy nawet systemu.

Istnieje inny sposób instalacji nowego ekranu logowania: wybierz Instaluj nowy motyw i wyszukujemy wcześniej pobrany motyw. Kliknij na OK. System poprosi o hasło, wpisz je i dodaj OK.

Po instalacji, wybierz motyw z listy i kliknij na Zastosuj. Jeśli system zapyta o hasło, wpisz je i potwierdź. Od teraz możesz cieszyć się nowym oknem logowania.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • SABBATH

  a jak się to ma jak rozpakowałem paczkę do pobrane i co dalej mam robić?
  jakąś może podpowiedz i czy to działa na Ubu.11.04

 • SABBATH

  i wogole nie mam takich opcji w ekranie logowania to co tutaj jest na screenie to z jakiego Linuxa ten screen pochodzi ?

  • Szaqul

   Wpis dotyczy środowiska KDE i Linuxa Kubuntu, nie znajdziesz tych opcji w Ubuntu 11.04 z uruchomionym środowiskiem Unity lub GNOME