[KDE] Ustawienie przezroczystości okien

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Aby uatrakcyjnić trochę pracę w środowisku KDE, można ustawić przezroczystość okien.

Dokonać tego można w bardzo prosty sposób, wystarczy wejść do Ustawień systemowych potem do Wygląd programów w zakładce Styl wybieramy Konfiguruj.

Następnie w Ogólne ustawiamy suwakiem poziom przezroczystości. Najlepiej efekt przezroczystości widać na ciemnych motywach. Na screenie poniżej widać efekt jaki daje włączona przezroczystość

[KDE] Ustawienie przezroczystości okien

Efekt końcowy

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • EuGene

  Pięknie, jeśli pod spodem nic nie mamy (i najlepiej jednorodną tapetę). Jeśli pod spodem są inne okna to przestajemy cokolwiek widzieć…

 • michal671
  • EuGene

   Tzn. którym fantem?

   • EuGene

    Aaa, że nie ma opcji przezroczystości ^_^. U mnie też nie ma. To masz tutaj ciekawsze rozwiązanie (z blurem w miejscach przezroczystych):
    konqiKLUB

    • EuGene

     Głupio, że tak sam sobie odpowiadam – ale ciągnę temat dalej. Po instalacji przeprowadzonej zgodnie z podanym wyżej przepisem, pojawia się właśnie ta opcja, o której pisał autor artykułu.Niestety po jej użyciu nie widzę żadnej różnicy. Może po resecie… sprawdzę.

     • EuGene

      Ok, działa, ale efekt jest… hmmm.. co najmniej dziwny. Nie polecam.