Jak Ubuntu to już z niego korzystajmy do końca – UbuntuOne i Gwibber

Ubuntu, to nie tylko desktop, którego używamy do codziennej pracy. To jak sama definicja mówi „człowieczeństwo wobec innych” (ang. humanity towards others). To czemu mielibyśmy nie człowieczyć się z innymi.
Postaram się przybliżyć parę funkcji, które nie do końca są znane a sprawiają masę frajdy i oszczędzają czas :)

Po instalacji systemu mamy już dostępne dwa narzędzia, które umożliwiają nam dzielenie się swoimi zasobami z dysku.
Pierwsze z nich to UbuntuOne, pozwala nam synchronizować wybrane katalogi i ich zawartość z kontem na serwerze, niestety ale i na szczęście mamy na to 2gb. To już wiemy. Co w tym nowego? Prosta rzecz. Mamy możliwość udostępniania tych plików innym osobom. I dodawanie linku do tych plików na Twitttera lub inne portale społecznościowe. Za pomocą aplikacji Gwibber.

Dla najlepszego efektu przekazu tego artykuły, nagrałem swój pulpit, na którym przedstawię jak to zrobić. Mam nadzieję, że nie będzie to zbyt chaotyczne. Proszę również o wybaczenie z powodu braku dźwięku w formie głosu. Zalecam oglądanie w HD lub/i na pełnym ekranie.

Bezpośredni link do YouToube: www.youtube.com

Pytanie do Was!!!

Jak oceniacie tego typy (wideo)poradniki? Chcecie ich więcej? Czekamy na komentarze!

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • ScorpionX

  Całkiem ciekawie to wygląda i pewnie kilku osobom się przyda. Ja miałem tą przyjemność, że „odkryłem” to całe UbuntuOne i Gwibber’a zupełnie przypadkiem dwa dni temu ;)

  Jednak miałbym też jedną uwagę co do poradnika. Wszystko ładnie, pięknie pokazane tylko.. przynajmniej mnie mierzi czas, który muszę odczekać, aż wpiszesz tekst do notatnika ;) Jakby nie patrzeć troszkę długo to trwało, także proponuję od siebie – stworzyć przed nagraniem materiału gotowca. Przejść offline poszczególne kroki, spisać co trzeba i potem przewijać tylko tekst w notatniku. Jak na moje oko przyśpieszy to nieco tempa.

  Ale to tylko taka moja aluzja, innym może się akurat podobać ;)

 • Dawid Guzicki

  jak bym miał działający mikrofon który na złość się roz** trochę ponad tydzień temu to by było jeszcze szybciej :) owszem nie jest to ciekawa sprawa, jeśli pomysł z wideo tutorialami się przyjmie to zakupię mikrofon :)

  A i odkryliśmy to w tym samym czasie:P

 • Ja wole osobiście czytać tutoriale niż je oglądać.

 • 1. NIE ZNOSZĘ materiałów video w których tekst jest w notatniku, szczególnie takich, które są pisane na żywo.
  2. „Ubuntu, to nie tylko desktop, którego używamy do codziennej pracy.” – ja ubuntu nie mam!
  3. można było to zrobić bez notatnika.

  • Dawid Guzicki

   jak nie masz ubuntu to po co taki komentarz mówię o pt 2.

  • Biorąc pod uwagę, że jest to strona traktująca o Ubuntu, to rzeczywiście ten komentarz dziwnie wygląda. Kochani, trochę życzliwości, czy wszystko zawsze musi być na nie? Naprawdę , ten komentarz nie był potrzebny – oprócz jęków komentującego o tym, czego nie znosi i jak powinien być świat skonstruowany (tak, ironia!), nie wnosi nic ciekawego. ;)

 • Poradnik mnie absolutnie nie interesuje, ale za to jestem ciekawy utworu (Autor – Tytuł), który został użyty. Więc prośba: podajcie nazwę utworu ;)

 • Dawid Guzicki

  zaraz podam pod filmem na yt.

 • anhydryt

  Wszystko fajnie, ale u mnie ani Ubuntu One nie chodzi, ani wiadomości się nie wysyłają (chociaż kiedyś przez chwilę to działało).

  • Dawid Guzicki

   miałem coś podobnego bo od dawna korzystam z ubuntuone, reinstalacja oprogramowania pomogła..

   • anhydryt

    Dobra, sprawdzę to.

 • Daniel

  „Co to za nuta w tle?”

  FTFY

  • Dawid Guzicki

   przeczytaj komentarza a się dowiesz jak dojść do nuty.. :)

 • qqq

  Fajna sprawa :) Czekam na więcej