Instalator Ubuntu 13.04 Raring Ringtail wykryje systemy zainstalowane na partycjach

Podczas instalacji Ubuntu 13.04 Beta 1 zauważyłem coś, czego nie było w poprzednich wersjach instalatora. Wybierając opcję ręcznej konfiguracji partycji, zostaje wyświetlona standardowa lista rozszerzona o jedną kolumnę – System. Jeśli na wybranej partycji znajduje się system operacyjny, w kolumnie pojawi się jego nazwa.

Instalator Ubuntu 13.04

Instalator Ubuntu 13.04

Niby mała rzecz, ale mnie osobiście bardzo to cieszy. Czasami wydzielam 3-4 partycje o rozmiarze 20 GB, na których zainstalowane są różne wersje Ubuntu (aktualnie wspierane + testowe). Po jakimś czasie zapominam „co gdzie jest” i chcąc „nadpisać” system, muszę za każdym razem sprawdzić dokładnie, na której partycji się znajduje. Od teraz jeden obowiązek mniej – wszystko za mnie zrobi instalator.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • Modrzew

    Bardzo przydatne. Zawsze mnie irytowal brak danych co jest gdzie zainstalowane.

  • Super.

  • Jest gdzieś do pobrania wersja beta 1 raringa? Bo Kubuntu czy Xubuntu jest, ale podstawowa jest gdzieś dostępna?

    • Oficjalnego wydania beta z tego co wiem nie było. Po prostu daily build z dnia 16 marca był traktowany jako beta (i każde następne).