Instalacja urządzenia wielofunkcyjnego HP DeskJet 1050

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Zanim rozpoczniesz instalację, zainstaluj potrzebne pakiety i zależności:

sudo apt-get install --assume-yes libcups2 cups libcups2-dev cups-bsd cups-client libcupsimage2-dev libdbus-1-dev build-essential ghostscript openssl libjpeg62-dev libsnmp-dev libtool libusb-dev python-imaging policykit-1 policykit-1-gnome python-qt4 python-qt4-dbus python-dbus python-gobject python-dev python-notify python python-reportlab libsane libsane-dev sane-utils xsane

W międyczasie możesz pobrać ze strony hplipopensource.com najnowszą wersję pakietu hplip. Po przejściu na stronę kliknij Download HPLIP, aby rozpocząć pobieranie.
Gdy pakiety są już zainstalowane, a hplip pobrany, otwórz terminal i przejdź do katalogu, w którym znajduje się hplip. Następnie wydaj polecenie, które nada prawa do uruchamiania pliku jako programu:

chmod +x hplip-3.11.7.run
Polecenie będzie zależne od pobranej wersji hplip – upewnij się jak nazywa się Twój plik!

Uruchom program:

sudo ./hplip-3.11.3a.run

Rozpocznie się właściwa instalacja, która ogranicza się do wciśnięcia kilku klawiszy – o czym zostaniesz oczywiście poinformowany. Instalator automatycznie wykryje model drukarki/urządzenia i zainstaluje konieczne sterowniki.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • jarek

  Świetna sprawa !

 • Admc

  A to chyba jakiś nowy model. Wszystkie drukarki HP które testowałem instalowały się automatycznie.

 • sylwekdt

  długo się męczyłem żeby zainstalować hp deskjet f2180 próbowałem wielu kombinacji i zawsze czegoś brakowało w końcu wpisałem w terminalu
  (sudo apt-get install hplip )
  no i drukarka działa

 • Norbijas

  witam czy po pobraniu sterownikow z sieci drukarka powinna drukowac .Czy do linuxa jeszcze trzeba cos doinstalowac ?Ubuntu 12.04 drukarka brother dcp 135.

 • martyna

  a co zrobić jeśli nie działa mi ta instalacja?? jestem zielona jeszcze w linuxie.. ściągam wersje na moje ubuntu 12.04 i w ogóle mi się ten plik nie otwiera.. pokazuje się w terminalu:

  chmod: nie ma dostępu do „hplip-3.13.9.run”: Nie ma takiego pliku ani katalogu

  potrzebuje na dzisiaj drukarkę uruchomić!! pomocy :(

  • Zobacz co jest napisane w pomarańczowej ramce – Polecenie będzie zależne od pobranej wersji hplip – upewnij się jak nazywa się Twój plik! Widocznie pobierasz nowszą wersję pliku i różni się nazwą – zmień odpowiednio a wszystko będzie śmigać.

 • mariusz

  witam nie moge zainstalowac drukarki hp 1050