Instalacja Ubuntu – nie uruchamia się instalator graficzny

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Problem poruszony na forum.ubuntu.pl, poniżej zamieszczam rozwiązanie, które zaproponował jeden z redaktorów – Admc

Uruchom płytę LiveCD. Wybierz język, a następnie wciśnij F6 (Inne opcje). Z rozwijanej listy wybierz nomodeset. Wciśnij Enter i uruchom instalację.

Instalacja Ubuntu - nie uruchamia się instalator graficzny

W tym momencie wciśnij F6

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Admc

  Należało by zaznaczać, że to pomaga na nowszych kartach Nvidii, który noveau nie obsługuje poprawnie.

 • AS_YA

  Niestety, po zastosowaniu powyższej porady moja nVidia GeForce 9600 GT w dalszym ciągu nie nie wyświetla instalatora. Monitor gaśnie (No Signal) i kuku….
  Jedyne co mogę zrobić by korzystać [uczyć się :)] z Ubuntu to najpierw instalacja z płytki systemu 9.10, później instalacja sterowników rekomendowanych (wersje chyba 175 czy też 183) i dopiero po tym poprzez neta aktualizacja systemu do wersji 10.04. Po aktualizacji do 10.10 – system się wysupuje i ponowna reinstalacja…. :( Bynajmniej tak to wygląda u mnie….

 • marcin

  dzieki pomogło normalnie to ubuntu zatrzymywal sie na pulpicie i nic a po wybraniu trybu nomodeset wkońcu sie uruchomił (grafika nvidia 8200gm)

 • Zbyszko43

  U mnie natomiast ciekawa sytuacja na live-cd wszystko dobrze, po instalacji wiesza się komputer przy ładowaniu systemu na sprawdzaniu stanu baterii (nie posiadam takowej, Sony Vajo JS VGC) i jak to mówią: „po ptokach” za nic nie chce ruszyć. Karta gr Nvidia.

 • master8998

  u mnie nadal nie rusza, tak wyeksploatowałem pendrive, że teraz pokazuje mi ze ma tylko 2 mb pojemnosci chociaz ma 8 gb