Instalacja środowiska graficznego XFCE

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Premiera Ubuntu 11.10 zbliża się nieubłaganie, stąd ten wpis – zapewne znajdzie się grono osób, które postanowią wyposażyć najnowsze Ubuntu właśnie w to środowisko.

Instalacja

Wydaj w terminalu polecenie:

sudo apt-get install xfce4 xfce4-goodies xubuntu-artwork xubuntu-icon-theme xubuntu-gdm-theme xubuntu-plymouth-theme

Po zakończonej instalacji wyloguj się i wybierz XFCE jako aktywną sesję.

Instalacja środowiska graficznego XFCE

Pulpit XFCE

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • werpoi

  Myślę XFCE jest znakomitym rozwiązaniem dla tych co jak ja nie lubią UNITY

  • werpoi

   Pragnę dodać, że dla tych co jak ja nie lubia unity świetną alternatywa jest Pinguy OS

  • ubuntownick

   I dla tych, którzy cenią sobie pracę na bateriach laptopowych.

 • emeritus

  Od jakiegoś czasu siedzę tylko i wyłącznie na UNITY,staram się do niego przyzwyczaić.Nie jest to łatwe dla kogoś kto ładnych kilka lat klikał prawie wyłącznie w środowisku GNOME.Nie powiem,da się tego używać ale polubić?Oj do tego chyba daleka droga.Chyba zdecyduję się jednak na to XFCE.Nawet w wersji live z płyty dało się je do złudzenia upodobnić do starego dobrego GNOME.Popróbujemy,zobaczymy-w każdym razie jest wybór i to jest piękne!

 • Ja właśnie instaluje XFCE. Po aktualizacji systemu do wersji 11.10 nie daje rady z tym Unity. Mam nadzieję że Xfce przypadnie mi do gustu. Jak się nim trochę pobawię to powiem czy warto się przesiąść.

 • Tommy

  Właśnie mam problem z internetem w środowisku XFCE. Mianowicie, w gnome włączy mnie automatycznie, a gdy przechodzę na XFCE nie ma, Proszę o pomoc

  • Sprawdź czy w autostarcie znajduje się jakaś aplikacja do nawiązywania połączenia – w zależności czego używasz – Network Manager, Wicd etc.