Instalacja Evernote w Ubuntu

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Być może część z Was używa Evernote. Jest to fantastyczne narzędzie do zbierania i synchronizowania danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Istnieją aplikacje na wszystkie, bardziej popularne urządzenia mobilne, jest też aplikacja na OS X i Windows 8. W tym wpisie chciałem pokazać jak zainstalować nieoficjalną aplikację na Ubuntu.

Instalacja

Najpierw dodajemy repozytorium do naszego systemu i aktualizujemy listę pakietów:

sudo add-apt-repository ppa:nvbn-rm/ppa && sudo apt-get update

A potem instalujemy aplikację Everpad

sudo apt-get install everpad

Pozostaje nam już tylko uruchomić program tak jak każdy inny.

Używanie

Aplikacja po uruchomieniu dodaje ikonę na górnym pasku systemowym. Nasze notki możemy przeszukiwać również w panelu głównym.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • ARNi

  http://getpocket.com/add/
  Do szybkiego zapisu i wyszukiwania – the best .

  • firekage

   Przyznam szczerze, że nie rozumiem zabiegu instalacji czegoś takiego. Chcę coś później zobaczyć? Opcja „dodaj zakładkę” w każdej przeglądarce, a później synchronizuj by móc oglądać to gdzie indziej,..na innym sprzęcie.

   • gregory003

    O ile taka stronka ci nie zniknie z sieci, albo autor nie zmieni treści. Pocket to taki współczesny sposób na kolekcjonowanie treści – stronki można zapisywać offline, tworzyć dla nich zakładki, ale Pocket jest zazwyczaj i tak wygodniejszy niż każda z tych metod. Jest to o tyle fajna webaplikacja, że podczas zapisu stronki usuwa z niej najczęściej zbędne elementy flash i podobne śmieci. Bardzo fajna jeśli zbiera się materiały do jakiejś pracy, sprawozdania, itp.

 • yanki

  przepraszam nie na temat ale próbowałem pisać pod starszymi postami nt. Burga ale nie było odzewu, a Szmitas nie odpowiada już na maile (dzięki że zostałeś robisz kawał dobrej roboty, prawdziwa skarbnica wiedzy o Ubu) wiec postanowiłem zapytać tutaj, czy ktoś wie jak zainstalować BURG-a na Ubu 12.10? grub i tak wygląda już lepiej niż jego poprzednie wersje ale…skoro jest możliwość wyboru czegoś piękniejszego to dlaczego by nie spróbować? ;>

 • yanki

  Dzięki chłopaki ;) niestety nie za bardzo ostatnio mam czas na siedzenie przy Ubu a w weekendy odpada (już nie raz przeinstalowywałem cały sys.)Ubu + alkohol=katastrofa ;) tak czy inaczej dzięki za pomoc niestety ten link już miałem ale ten sposób nie działał, wyskakiwał jakiś błąd (jak będę miał możliwość to go wkleję), znalazłem inną stronę i podziałało (przy sposobności zapodam link do tej str.)

 • yanki

  niżej link, ta stronka mi pomogła, może ktoś będzie jeszcze potrzebował.

  http://www.taringa.net/posts/linux/15861834/_Tutorial_Como-instalar-Burg-en-Ubuntu-12_10.html

  i tu uzupełnienie, również przydatne.

  http://www.ubuntu-guia.com/2010/01/blog-post.html

 • wrzomar

  Tak dobrze żarło i zdechło. Od ostatniej aktualizacji everpad wypluwa tylko jakieś g… i to zarówno z tego PPA, jak i ręcznie kompilowany z githuba tegoż użytkownika. Chyba się przerzucę na Google Keep, dało się przypiąć w precise i działa na andku, więc plan minimum wykonany.