Indicator Weather – kolejny sposób na pogodę w Unity

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Jest to artykuł konkursowy, którego autorem jest Bartłomiej Tomala.

Zaraz po aktualizacji systemu i odpaleniu Unity, musiałem wyjść na zewnątrz, więc pierwsze co zrobiłem to rzuciłem okiem na monitor, żeby sprawdzić jaka jest temperatura. I ku memu zaskoczeniu zniknął z panelu wskaźnik pogodowy. Przystąpiłem zatem do działania. Najpierw próbowałem go znaleźć w zegarku – jak to było wcześniej. Po kolejnym rozczarowaniu zacząłem przeszukiwać pokłady Internetu i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Bynajmniej nie wprost. Otóż nasz problem możemy rozwiązać instalując pakiet indicator-weather.

Dodaj repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:weather-indicator-team/ppa

Zaktualizuj system:

sudo apt-get update

Zainstaluj Indicator Weather:

sudo apt-get install indicator-weather

Następnie musimy nasz wskaźnik dodać do programów startowych, żeby odpalał się przy każdymorazowym włączeniu komputera. Wpisujemy w wyszukiwarce Programy Startowe i dodajemy kolejny program indicator-weather.

Odpalamy program (Alt+F2 → indicator-weather) klikamy na wskaźnik Ustawienia i wybieramy, częstość aktualizacji, źródło danych, format danych i w ostatniej zakładce dodajemy nasze położenie.

Dodatkowo indicator-weather jest wyposażony w prognozę pogody, wystarczy kliknąć na wskaźnik i wybrać z listy prognozę pogody.

Indicator Weather - kolejny sposób na pogodę w Unity

Indicator Weather

I gotowe, możemy wstać od komputera i wyjść z domu bez obaw, że nas spotka deszcz ;)

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • simonnam

  Niestety wersja z repo Natty ma błąd, który uniemożliwia dodanie chociażby Wrocławia do miejsc. Błąd został naprawiony w najnowszej wersji, którą zainstalujemy dopiero po dodaniu ppa.

  • Szmitas

   Poprawiłem wpis.

  • zc475

   Ten problem jest już rozwiązany na launchpadzie :)
   Trzeba ściągnąć aktualizację od twórcy app i działa.
   Ale jest następny problem. Zniknęła informacja o stanie nieba :/

 • Wiki

  W 12.04 jest jakiś problem i nie mogę znaleźć rozwiązania. Dla Londynu owszem wyświetla prognozę w dodatkowym oknie ale w normalnym rozwijanym menu, które otwiera się po kliknięciu LPM nie ma nic. Dla Wrocławia wyskakuje tylko błąd, a o ikonkach na górnym pasku mogę zapomnieć. Próbowałem zmiany ikon i nic. Próbowałem też znaleźć najnowsza wersję ale to nic nie dało….

 • Czeslaw

  W 12.04 (Gnome) to:
  $ sudo apt-get install indicator-weather
  $ indicator-weather

 • Arek

  Mam problem z tym programem. Repozytorium dodane, program zainstalowany, tylko przy wyborze miejscowości wyskakuje błąd i komunikat: „program weather indicator został niespodziewanie zakończony” i wysyła się zgłoszenie błędu. W czym może być problem?

 • Tomasz

  A odpowiednik dla Gnome ???

  • wrzomar

   Nie używam GNOME od pewnego czasu, ale…
   Czy chodziło Ci o rozszerzenie GNOME Shell o nazwie Weather?