HUD domyślnie dodane do Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

O HUD pisałem już kilkanaście dni temu – Head-Up Display, czyli HUD – menu przyszłości.

Dla osób, które nie wiedzą o czym mowa, odsyłam do lektury podanego wyżej wpisu lub obejrzenia krótkiego filmiku z możliwościami HUD.


Sądząc po opiniach osób, które wypowiadały się pod wpisem, jest to nietrafiony wynalazek. Jeśli informacja o pojawieniu się tego interfejsu była dla nich zła, to niestety kolejny news będzie jeszcze gorszy – HUD będzie domyślnie dodane do Ubuntu 12.04 Precise Pangolin wraz z Unity w wersji 5.4.0. Na pocieszenie dodam, że nie będziemy zmuszeni do korzystania z niego, ponieważ globalne menu będzie również dostępne – czyli jakiś wybór jest.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • emeritus

  „Globalne menu będzie również dostępne”.No,no!

 • fredzio

  No jednak Canonical potrafi odpychać skutecznie od Ubuntu,wielka szkoda.

 • koliber7

  Jeżeli będzie Global Menu i do tego HUD to nie ma problemu. Od przybytku głowa nie boli. Jestem za

  • Global Menu i do tego HUD

   Alternatywa, nie koniunkcja :)

 • RafciX

  Jak to dobrze, że nie mam Ubuntu, tylko Kubuntu (dystrybucja pochodna od Ubuntu, ale ze środowiskiem KDE). Przynajmniej mnie nie dotkną obie te choroby: Unity i Head-Up Display (tzw. „menu przyszłości”)

 • Nick

  Dlaczego to przekreslacie ? Nigdy nie korzystaliscie z GnomeDo .Z radoscia powitam ten Hud ,na to czekalem z przesiadka z mavericka .Caly Gnom tchnie juz zatęchłą myszą :)). Ubu Rulez.

 • HUD, to nie jest zły wynalazek, przynajmniej dla mnie. Jednakże mam świadomość, że bez normalnego menu, wiele osób miałoby z nim problem. Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do sytuacji, że będzie tylko jedno z dwóch.

  offtop: coraz trudniejsze zadania w CAPTCHA:)

 • offtop: coraz trudniejsze zadania w CAPTCHA:)

  Rejestracja nic nie kosztuje :)