Gwibber został przemianowany na Friends

Friends

O nowej odsłonie aplikacji Gwibber pisałem już jakiś czas temu. Dziś donoszę o kolejnej zmianie w tym projekcie – QML Gwibber zmienił nazwę na Friends.

Autor aplikacji, Ken VanDine, stwierdził, że po przepisaniu kodu Gwibbera do QML, chciał uniknąć nieporozumień i odwołań użytkowników do poprzedniej wersji – i jego zdaniem – najlepszym rozwiązaniem była zmiana nazwy projektu.

Prace nad aplikacją Friends cały czas trwają, a aplikacja posiada jedynie część z zaplanowanych funkcjonalności. Obecne stadium rozwoju, według autora, mieści się między preview a wydaniem stabilnym.

Aplikację Friends zainstalujesz w Ubuntu 13.04 Raring Ringtail za pomocą Centrum oprogramowania Ubuntu (kliknij, aby zainstalować), a prawdopodobnie w Ubuntu 13.10 stanie się domyślnym elementem systemu.

Aplikacja Friends

Aplikacja Friends

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail zostało również wzbogacone o Unity Social Lens. Rozszerzenie to pozwala na przeglądanie Tweetów z poziomu wyszukiwarki systemowej.

Unity Social Lens

Unity Social Lens

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • ARNi

  Hotot zjada na śniadanie Przyjaciół .
  # add-apt-repository ppa:hotot-team
  # apt-get install hotot

 • Jack

  …”prawdopodobnie w Ubuntu 13.10 stanie się domyślnym elementem systemu.”
  I to właśnie mnie w Ubuntu wkurza! Domyślnie instaluje coraz więcej pierdół, z którymi jest coraz więcej pracy z odinstalowaniem.
  Jakby nie można zaznaczać przed instalką, czy się jakiś program chce czy nie. Czas pomyśleć nad przesiadką….

  • ja dużo bardziej wolę mieć podstawowe programy po instalacji systemu. Gwibber był w systemie domyślnie zainstalowany odkąd pamiętam więc nie rozumiem gdzie problem? Może od razu popadnijmy w skrajność i kompilujmy sobie wszystko sami…

   • Jack

    Zgoda, dlatego też napisałem o zaznaczaniu przy instalacji. Problem jest w tym że, Gwibbera, Pidgina, Transmission i kilku innych nie używam, a jestem zmuszony do instalacji. Teraz rozumiesz?

    • Zapewne znajdzie się osoba, która te trzy aplikacje używa, a nie korzysta z trzech innych, które dla Ciebie są przydatne. Wszystkich nie uszczęśliwisz.

     • Jack

      Dokładnie, jednak pewną namiastkę szczęścia można osiągnąć, gdyby podczas instalacji systemu byłby wybór. Czy to takie skomplikowane dodać w instalatorze możliwość doboru pakietów według swoich preferencji? Łukasz, znasz ten system na tyle (i lepiej), że wiesz jaki to mały problem.

  • Admc PL

   Nie lepiej po prostu zainstalować system z obrazu mini?

   • fasd

    Nie lepiej po prostu zmienić dystrybucję?

    • Admc PL

     Nie lepiej, zwłaszcza gdy ktoś jest przyzwyczajony do Ubuntu.

     • Jack

      Tak jak mówisz, przyzwyczajenie robi swoje zmiana dystrybucji to ostateczność.
      O mini nie pomyślałem! Dzięki za pomysł :)

  • Seba

   Jakby nie można było użyć instalatora sieciowego, wtedy sam decydujesz co chcesz mieć zainstalowane :)
   Pozdrawiam maruderów ;)