GLOOBUS PREVIEW – szybki podgląd naszych plików

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Gloobus Preview jest programem podobnym do rozszerzenia Gnome Sushi dla Gnome Shell. Pozwala on na podgląd dokumentów, filmów, muzyki, czcionek, archiwów itd. Aplikacja dostępna jest dla Ubuntu 11.10 oraz 12.04.

Instalacja:

sudo add-apt-repository ppa:gloobus-dev/gloobus-preview
sudo apt-get update
sudo apt-get install gloobus-preview gloobus-sushi

Jeśli ktoś ma problemy z innymi dokumentami proponuje zainstalować program „unoconv”:

sudo apt-get install unoconv

Na filmiku pokazane są możliwości tej aplikacji:

Źródło: webupd8.org
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • RafciX

  W KDE jest podgląd tylko dla zdjęć i filmów, ale jest lepszy i wystarczy, że tylko najadę na jakiś plik z obrazkiem, lub folder i już mam podgląd tego obrazka, lub obrazków w folderze. Dodatkoko to wszystko dzieje się w przeglądarce plików (Dolphin), w któtej mogę sobie nawet obejrzeć film :D

  • Czy lepszy, to zależy. Mi w KDE bardzo brakowało podglądu jak Globus Preview. Podgląd w KDE jest czasami trochę denerwujący, bo uruchamia się, kiedy jeżdżę kursorem po katalogach, poza tym czasami był dla mnie za mały.

 • aghg

  Dziwne nie działa u mnie.Pamiętam ten programik ze starszych wersji i było spoko a teraz zima- dziwne(12,04 one before last to release)

 • aghg

  może trzeba wykonać dodatkowe czynnosci czy wystarczy jedynie zainstalować?Nie działa po najechaniu na folder czy plik -strejdż end sed

  • koko63

   No i jak tam,jakieś pomysły?Nie udaje mi się uruchomić tego pięknego.

   • koko63

    Acha system 64 bit

  • Mi działa bez problemu na 12.04