Estetyczne okna dialogowe pojawią się także na ekranie logowania

W Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal odświeżono wygląd okien dialogowych przypisanych do ponownego uruchomienia, włączenia, uśpienia komputera. Aktualnie prezentują się one wyśmienicie, co możecie zobaczyć na poniższym obrazku.

ubuntu-new-shutdown-dialog_3

Niestety te same okna dialogowe dostępne z poziomu ekranu logowania już tak nie zachwycają. Programiści Ubuntu potrzebowali aż 3 wydań, aby to zrozumieć. W Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr wygląd tych okien zostanie ujednolicony.

Mała rzecz, a cieszy!

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • stiff

  Myślę, że są ważniejsze sprawy do poprawienia niż wygląd okienek logowania… np. wychodzenie z trybu uśpienia/hibernacji w Ubuntu 13.10.

  • pawellek

   Ale chyba rozumiesz, że to nie jeden człowiek robi Ubuntu ? Jedni poprawiają ekran logowania a inni zajmą się Hibernacją.

   • stiff

    No oczywiście… tylko akurat jakoś zmiany wyglądu idą im jakoś, ale poważne sprawy już nie zawsze. I jak myślisz co zniechęci nowego użytkownika. Wygląd okienka logowania czy jak w lapku zamknięcie klapki i ponowne otwarcie spowoduje brak internetu i niemożność wyłączenia komputera w normalny sposób?

    I może na tej stronie warto wrócić do starych czasów i pisać konkrety (opisać rozwiązanie powyższego problemu), a nie, że długo zajęło zmienienie wyglądu okienka żeby było ładniejsze.

   • Jakub

    Nie mogliby Ci od ekranu logowania zająć się hibernacją? A jeśli nie potrafią, niech wyręczą tych od hibernacji w przyziemnych, codziennych czynnościach, żeby mogli więcej czasu spędzić na kodowaniu. ;-)

  • Okna dialogowe dotyczą wszystkich, problem z uśpieniem/hibernacją – niektórych. U mnie wszystko działa wyśmienicie.

   • stiff

    No tak, to problemu nie ma. Opisujesz problemy jakie wystąpią na twoich komputerach?

    • Nic takiego nie napisałem, więc nie dopowiadaj czegoś, czego nie ma. Zgodnie z motto zawartym na stronie „sprawdzone porady”, nie piszę o czymś, czego nie jestem w stanie przetestować.

     • stiff

      Napisałem, że problemu nie ma… w odniesieniu do twojej wypowiedzi. Druga część mojej odpowiedzi zawiera znak zapytania. Więc co znowu opowiadam?

      I nie chcę się sprzeczać tylko wypowiadam swoją opinię.

      Strona jest bardzo pomocna w wielu sprawach, ale lekko śmieszą mnie wpisy typu: jest albo będzie ładniejsze okienko.

      Problem hibernacji czy usypiania jest znany od dawna, nie tylko w przypadku 13.10. Na wielu komputerach. Do tego to był tylko przykład na czym można by się skupić. Bo tego typu kwiatki czyli problemy sprzętowe są najbardziej uciążliwe, szczególnie dla użytkowników zaczynających cokolwiek z Linuksem.
      A chyba zgodzisz się ze mną, że mnóstwo niedociągnięć można spotkać… czy to z działaniem tego co napisałem, czy w ogóle działania kart sieciowych, kamer, kart graficznych, drukarek itp. itd.

      A jak posiadany sprzęt nie działa tak jak powinien to w większości przypadków instalowany jest ponownie Windows. Jak jedno z okienek nie będzie pasowało do całości w wielu przypadkach pewnie nie będzie nawet zauważone, a na pewno nikt z tego powodu nie usunie Ubuntu z dysku.

      • Łukasz

       Canonical, twórca jądra, twórcy Linuksa – wszyscy starają się polepszyć obsługę sprzętu, obsługę hibernacji itd. itp. U mnie akurat raczej w miarę sprawnie działa hibernacja, jak i usypianie. To całe ulepszanie dzieje się jednak w tle, choć do szczegółów da radę się dokopać. W popularnych portalach gdy wychodzi nowa wersja dajmy na to właśnie Ubuntu jest to ujmowane jako „Oprócz oczywistych poprawek i usprawnień, w nowej wersji znajdziemy…” lub też wymienione są nowości w podpunktach, a na końcu ich podpunkt „Usprawnienia i poprawki”. Tak jak pisze – praca na systemie, obsługa sprzętu czy innych funkcji jest usprawniania na bieżąco, o tym się nie pisze. Być może dlatego, że news typu „hibernacja w końcu działa poprawnie” byłaby śmieszna, no i stałaby się pożywką dla Windowsowców.

      • BuM

       nie działający internet po wybudzeniu

       # killall NetworkManager

       u mnie polepszyło się po zmianie kernela

       http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v3.11.8-saucy/

       • stiff

        Wiem jak zrestartować połączenie, ale to raczej nie o to chodzi. Polepszyło się równa się z jest bardzo dobrze?

        sudo service network-manager restart

  • Tyran1918

   U mnie też słabo to działa. Lubię Ubuntu ale wiecznie mam jakieś problemy. Nawet przeglądarki nie dziąłają mi tak płynnie jak na Windowsie :(

  • MST

   Albo niedorobione ubuntu one. Co z tego, że 5GB jak usługa słabiutka w porównaniu do dropbox jeśli chodzi o obsługę plików. Nawet nie rozpoznaje zmian w plikach, wystarczy zmienić plik tekstowy w paczce zip i cała paczka jest pobierana ponownie. W dropie są zmiany wykrywane i paczka jest aktualizowana w kilka minut.
   Pliki pobierane z One mają zmienione nazwy na 235346543.zip i pobierane ślimaczym tempie :P

   Sam program do obsługi ubuntu one to jakaś papka niedorobiona :P