Czy wiesz, że…

Czy wiesz, że to prosty skrypt mojego autorstwa, który wyświetla ciekawostki związane z Ubuntu oraz krótkie porady, które ułatwiają korzystanie z systemu. Są one wyświetlane w prawym menu pod banerem reklamowym. Będą one zamiennie stosowane z ankietą.

Baza ciekawostek z każdym dniem będzie się rozrastać i Ty też możesz mieć na to wpływ! Wystarczy przysłać swoje propozycje ciekawostek na ciekawostki [małpeczka] ubuntu [kreseczka] pomoc [kropeczka] org.

Pozdrawiam.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • eMcE

  Ja mam propozycję.. Może nie ciekawostki, ale też dość frapująca mnie kwestia. Mianowicie.. Jak zresetować ustawienia dźwięku w Ubu 10.10 do takich, jak były zaraz po instalacji? Męczę się z tym już jakiś czas – coś namieszałem aplikacją „alsamixergui” i za diabła nie wiem, jak to odwrócić. Progs jest chyba jakiś skopany :/ Karta Audigy2ZS. Np. w skejpie ja słyszę rozmówcę, siebie też, ale już rozmówca nie słyszy mnie. W mikserze jest dobrze ustawione, a mimo to „mikrofon jakby nie miał wyjścia na zewnątrz” :/

  • cyt

   sudo /etc/init.d/alsa-utils reset 0

   ?

 • KOŁO

  Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user ‚szmitas_cwz’@’localhost’ (using password: TAK) in /home/szmitas/domains/ubuntu-pomoc.org/public_html/czy-wiesz-ze/config.php on line 2
  Nie można połączyć się z hostem

  Nie działa, ale idea fajna :)

  • Błąd w kodzie, a raczej w dostępie do bazy danych. Naprawione oczywiście.

   • przyjacielska uwaga: lepiej chować waringi i notisy z phpca do loga apacza niz pokazywać je klientom, bo mozna sprowadzać na siebie jakieś nieszczęście ;-)

 • KOŁO

  Działa dobrze ;)