Could not update ICEauthority

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Problem

Podczas logowania do systemu pojawia się błąd:

Could not update ICEauthority /home/Twój_login/.ICEauthority

Rozwiązanie

Uruchom system w trybie odzyskiwania (Recovery mode), wybierz opcję Drop to root shell promt. Następnie wydaj polecenia:

sudo chown Twój_login:Twój_login /home/Twój_login/.ICEauthority
sudo chmod 664 /home/Twój_login/.ICEauthority
exit

Oczywiście odpowiednio uzupełnij wytłuszczone pola! Ponowne uruchomienie komputera powinno postawić system na nogi.

Źródło: ubuntuforums.org
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • jacek

  A u mnie wystarczyło usunąć ten plik i uruchomić ponownie komputer

 • qkies

  Napotkałem problem już na pierwszym poleceniu

  sudo chown Twój_login:Twój_login /home/Twój_login/.ICEauthority

  . Wyświetlił się komunikat, że taki plik czy katalog nie istnieje. Wpisywałem więc tą ścieżkę ze spacjami w różnych miejscach myśląc że tu tkwi problem i w pewnym momencie pojawiła się odpowiedź że brakuje mi parametru na końcu. To samo z drugim poleceniem.?? Co zrobić? Czy naprawdę usunięcie tego pliku pomoże? Jeśli tak to jak to zrobić? Pomocy, proszę.

  • Najpierw sprawdź czy faktycznie tego pliku nie ma – otwórz swój katalog domowy (normalnie, klikając), wciśnij Ctrl + H – wyświetli to ukryte pliki. Odszukaj .ICEauthority.

 • qkies

  Przepraszam za moja niekompetencję ale jestem kompletnym laikiem. W jaki sposób mam sprawdzić czy ten plik istnieje? Mogę się zalogować tylko na poziom gościa a z niego nie mam uprawnień. Jeszcze raz próbowałem polecenia chown i za każdym razem brakuje mi argumentu. Co w przypadku kiedy ten plik nie istnieje? Co jeśli istnieje i brakuje argumentu?

  • Z poziomu gościa nic nie zrobisz, potrzebny jest użytkownik z prawami roota.

   • qkies

    Z prawami roota mogę tylko za pomocą trybu odzyskiwania ale sęk w tym, że nie wiem jak to zrobić :( nie znam żadnych poleceń. Znalazłem w necie polecenie „find” (nie wiem czy to o to chodzi?)jednak w wynikach wyszukiwania nie ma folderu „home”.:(

    • Wszystko robisz tak samo jak w normalnym trybie.

 • helke

  Podczas pirwszego polecenia wywala błąd o atrybut chown. Co do drugiego polecenia „nie ma takiego pliku” sprawdzałem w normalnym trybie i zgadza się nie ma takiego pliku ani katalogu. ostatnio pobierałe aktualizacje, jak też instalowałe stery nvidia i niebardzo wiem skąd ten problem.

 • erefalte

  Witam!
  Mam ten właśnie problem.. I jest tak że wpisując te komendy wyskakuje informacja że nie ma takiego pliku ani katalogu. Korzystając z polecenia ls -a sprawdziłem czy w tym katalogu znajduje się plik ICEauthority no i niestety nie ma go tutaj. Przejrzałem już kilka -naście wątków o tym problemie nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Proszę o skuteczną pomoc..