Brackets – edytor kodu źródłowego HTML, CSS i JAVASCRIPT

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Brackets to edytor kodów źródłowych HTML, CSS, JAVASCRIPT i innych. Służy on do projektowania stron internetowych. Został stworzony przez firmę Adobe, a teraz jest rozwijany przez społeczność.

Program wyposażony jest w kilka bardzo ciekawych funkcji, takich jak tryb szybkiej edycji, tryb szybkiego podglądu strony za pomocą przeglądarki Google Chrome. Ponadto Brackets obsługuje różne rozszerzenia które dodają nowe funkcje – jest ich ponad 100 i wszystkie można pobrać za pomocą programu, więc nie trzeba ich nigdzie szukać.

Brackets

Brackets

Instalacja

Brackets można pobrać ze strony głównej programu, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że wszelkie aktualizacje które pojawiają się do programu trzeba sobie samemu doinstalowywać.

Jeżeli chcemy, aby aktualizacje instalowały się automatycznie z innymi składnikami naszego systemu to należy skorzystać z repozytorium które przygotował zespół webupd8team. W terminalu wpisujemy następujące komendy:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/brackets
sudo apt-get update
sudo apt-get install brackets
Źródło: WebUpd8
avatar

Piotrek Bułka

Wbrew pozorom bardzo szalony i wesoły człowiek, otwarty na świat, lubi poznawać nowych ludzi, rozmawiać i śmiać się. Absolwent Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu o profilu Technik Informatyk. Tester Ubuntu i programów przeznaczonych na ten system, zajmuje się również dostosowywaniem systemu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W wolnym czasie interesuje się grafiką komputerową, kręceniem filmów, lubi chodzić po górach, grać w siatkówkę a także oglądać dobre filmy.
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

  Jest sens testować jeśli od miesięcy pracuję w ST2? ;)

  • Matslom

   Ja od kilku miesięcy siedzę na ST2 / trochę nawet na 3. Jak na razie to inne edytory w porównaniu z nim są słabe…

 • Agi(Hadżi) K.

  IMO trzeba jeszcze poczekać na dalszy rozwój. Niby wszystko fajnie, ale w praktyce pozostawia wieeele do życzenia.

 • Marcin

  coś lepszego niż Bluefish? brakuje mi bezpośredniego podglądu strony html

  • Marcin

   Geany ktoś testówał? można porównać jakoś te oba narzędzia?

 • Dezyderyjczyk

  Pracuję na NetBeans, podobała mi się QuantaPlus ale dziwię się, że linux nie stworzył pełnego programistycznego środowiska zintegrowanego opensource nie opartego na javie a środowiska z prawdziwego zdarzenia linuxowego.

  • 000

   KDevelop?