Aktualizacja Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot do Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Ze strony download.ubuntu.com, która przy okazji nowego wydania Ubuntu została nieco zmodernizowana, można pobrać Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin. Wszyscy posiadacze Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot mają możliwość aktualizacji systemu z poziomu Menedżera aktualizacji. Jeśli podczas pracy nie napotkałeś informacji zachęcającej do aktualizacji, takiej jak ta:

Aktualizacja Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot do Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin

Nowa wersja Ubuntu jest dostępna. Dokonać aktualizacji?uruchom panel główny (Super), a następnie w wyszukiwarce systemowej wpisz: Menedżer aktualizacji.
Aktualizacja Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot do Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin

Panel główny


W Menedżerze aktualizacji kliknij przycisk Sprawdź. Powinna pojawić się informacja o nowy wydaniu.
Aktualizacja Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot do Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin

Menedżer aktualizacji


Jeśli chcesz zaktualizować obecne wydanie do 12.04 LTS Precise Pangolin, wybierz Aktualizuj. Ostatnim krokiem jest zapoznanie się z informacjami o wydaniu i ponowne kliknięcie Aktualizuj.
Aktualizacja Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot do Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin

Informacje o wydaniu


Udanej aktualizacji!

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • piotr1999ek

  U mnie menedżer aktualizacji nie wykrywa nowej wersji. Może dlatego, że używam bety.
  Przyszły jakieś poprawki, ale nic o aktualizacji dystrybucji. Czy to normalne?

  • W przypadku bety nie dochodzi do aktualizacji wydania, więc takich informacji nie będzie – kwestia zwykłej aktualizacji – moim zdaniem.

   • saffal

    u mnie na becie była to zwykła aktualizacja.

 • matthewpan

  witam,czy aktualizując do 12.04 stracę swoje filmy, muzykę, zdjęcia itp? ( wszystko mam na jednej partycji)

 • fox

  Możesz wybrać ręcznie – zaznaczasz formatowanie na / ,a na /home nie . To wszystko .

 • Kiro

  Aktualizując się NIC nie formatuje.

 • nowy

  Lepiej aktualizować czy instalować od nowa? Mam oddzielną parycję /home więc chodzi mi tylko o wygodę ;)

 • Tomek

  A u mnie menadżer aktualizacji, nie może zweryfikować adobe flash plugin. Twierdzi, ze może to być wina sieci. Radzi spróbować później i przerywa instalację. :-(

 • emeritus

  Nie mam zbyt dobrych doświadczeń z aktualizowań systemu.Parę razy mi się system wysypał,fak że było to parę lat temu może od tego czasu coś się zmieniło.Ale ja i tak wolę sobie wgrać świeżutki systemik z nowym hasełkiem z całkowitym formatem dysku.Wszystkie dane(muzyczka,fotki filmy i takie tam) mam przekopiowane na drugi twardy dysk i skopiowanie ich na dysk systemowy nie trwa długo.Więcej czasu zajmuje ściągnięcie potrzebnego oprogramowania,choć i to nie jest jakimś strasznym problemem.Mam nadzieję że 12.04 wgrany na czysto będzie śmigał:-)

  • Tomek

   Też bym chętnie tak zrobił. Nie pomyślałem jednak o kupnie płytki DVD. Mam tylko CD o pojemności 700 MB. A swoja droga to dziwne. Ściągam plik, który ma podobno 698 MB. Jednak jak go już ściągnę ma 732 MB. Bardzo dziwna sprawa. Pewnie Tusk w tym palce maczał ;-)

   • RafciX

    Widocznie masz wirusa, który zwiększa rozmiar plików dopisują c do obrazów iso swój szkodliwy kod o rozmiarze 34MB :D Nie no nie bierz tego na serio, bo tak faktycznie nie wiem o co chodzi, ściągnij jeszcze raz, a jak dalej będzie tak samo to ściągnij na LiveCD.

   • RafciX

    W sumie po co nagrywać na płytę (co jest bardzo stare :D ) skoro można nagrać sobie na PenDrive.

   • Kwestia MiB, a MB.

    • Te 732mb wejdą na płytę cd, przy ściąganiu miałem 703mb, a na dysku zajmuje 732mb, ale na płytę cd wejdzie.

 • RafciX

  Ja też ściągnę obraz *.iso, nagram go na pendrive i zainstaluję na nowo system (ale nie Ubuntu, ale Kubuntu 12.04), bo mam dość dużo nieporzebnych programów (tak w ogóle jak wyczyścić autostart w 12.04). Pierwsze co zrobię po instalacji systemu i zainstalowaniu potrzebnych mi programów to wywalenie PulseAudio. Dlaczego? Otóż dlatego, że przez niego miałem cichszy dźwięk w systemie i nie mogłem go dać na maxa, bo, jakby to powiedzieć, „pierdział” (chyba rozumicie o co chodzi) oraz nie działał mi mikrofon. Zapewne zastawiacie się skąd to wiem. Po prostu dwa dni temu wywaliłem u siebie (Kubuntu 11.10) PulseAudio i zaczął działać mikrofon i jak na razie minusów nie zauważyłem, same plusy i nie mam tak, że aby zmienić głośność to muszę odpalać terminal, wpisywać „alsamixer” i za pomocą strzałek przesuwać słupeczek na dół. Regulacja systemu w tray`u jakoś „zintegrowała się” z alsą.
  Przede wszystkim mam nadzieję, że naprawią problem z flashem (patrz ) i system będzie się u mnie (na pięcioletnim komputerze) uruchamiał w maksymalnie 10 sekund.

 • DM

  Witam, aktualizacja przebiegła pomyślnie. Jednak w 11.10 miałem panel boczny przestawiony na dół teraz wrócił na swoje miejsce, myślę, że kwestia czasu jak znów będzie dało się go przenieść, lecz mam problem, po zmianie koloru paska po kliknięciu na ikonę wraca on do koloru domyślnego. Co może być tego przyczyną?

 • AbramK

  Witam. U mnie aktualizacja zarówno przez menadżera jak i przez terminal absolutnie nie działa. W terminalu pojawia się komunikat, że nie znaleziono nowego wydania Ubuntu. Co robić?

 • SeT

  U mnie również menager niczego nie widzi a mam 11.04! W czym może być problem?

  • AbramK

   …ja mam 11.10. …:(

  • AbramK

   MAM! Wpisz w terminalu: sudo update-manager -d . U mnie poszło. Pozdrawiam!

 • Tripix

  Mnie nic nie wyskakuje ;F
  mam Xubuntu 11.10 ;)

  • Tripix

   poprawka, zmieniłem LTS na każde nowe wydanie i już się ściąga.

 • dwa

  właśnie zmienilem ubuntu 11.10 na 12.04 za pośrednictwem menedżera i system się wyłożył, nie mam ikon paska klawisz okna nie dziala. widac tylko tapete I od czasu do czasu błysnął ikony z pulpitu które miałem w wczesniej. co mogę zrobić ? dodam że nie jestem informatykiem. pozdrawiam

 • sovtware

  U mnie aktualizacja nie udana nie wiem dlaczego po uruchomieniu komputera błąd za błędem mimo że aktualizacja poprawnie poszła – Menadrzera aktualizacji nie można uruchomić error i musiałem zainstalować na czystko z płytki i działa jak należy :)

 • TaosJario

  OK, miałem 11.10, podbiłem na trzy dni przed premierą do bety. W dzień premiery postanowiłem z obrazu płyty zainstalować raz jeszcze Ubuntu, bo coś mi GRUB nie chciał uruchomić ubuntu. Zainstalowałem z USB 12.04, zaktualizowałem o pakiety które tam jeszcze trzeba było dograć, działałem sobie działałem, koniec pracy komputer wyłączony. Włączam i po wybraniu w GRUBie Ubuntu pojawia mi się albo fioletowy ekran i tak trwa… trwa… albo czarny ekran z migajacym „_” w lewym górnym narożniku. Tryb awaryjny nie pomaga. Przywracanie poprzedniej wersji też ni cholery.

  Instalowałem na partycji ext4, 4gb ram, 1gb vram, proc AMD V120 (2,2GHz), na oddzielnej partycji mam Win7 64bit (z którego teraz piszę) a Ubuntu instalowałem też w wersji 64bit.

  • Możliwe, że grafika padła. Uruchom system z parametrem nomodeset i spróbuj ponownie zainstalować sterowniki od grafiki.

   • TaosJario

    Przeinstalowałem system i teraz śmiga bez problemu:)

    Jak chce zainstalować sterowniki które mi proponuje to wyskakuje jakiś error z journalem (nie podam dokładnie bo nie zapisałem/zapamiętałem).

    Dzięki!:)

 • Czy jest możliwość bezpośredniej aktualizacji z 10.04 do 12.04?

  • Tak – analogicznie do 11.10