AKTUALIZACJA – Instalacja LibreOffice 3.5.3

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Wydano LibreOffice 3.5.3, zapraszam do lektury zaktualizowanego wpisu o instalacji LibreOffice. Teraz podane tam polecenia zainstalują najnowszą wersję. Artykuł można znaleźć tutaj.

W Ubuntu 12.04 znajduje się już LibreOffice 3.5, które jest zoptymalizowane pod Unity. Wpis jest adresowany do użytkowników innych środowisk niż Unity, gdzie LO zainstalowane ze strony Document Fundation wygląda lepiej.
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • ARNi

  Bardzo dłuuugi artukuł , gratulacje – znak ,że wakcje ida do ubuntu-pomoc :)

  • RafciX

   Bywały krótsze…
   Oczywiście do Admc :D

  • Admc

   Kiedy zrozumiecie że ten artykuł jest tylko informacyjny i jest upubliczniany poza naszym planem wydawniczym? Poza tym usuwam stare artykuły informujące o aktualizacji.

 • qnebra

  Doszło do drobnej zmiany w Centrum Oprogramowania Ubuntu. Pojawiły się Lord of Ultima Online oraz Command&Conquer Tiberium Alliances. Zgadnijcie z jakiej firmy. Wiecie? EA, oczywiście. Same te gry to są linki do przeglądarkowych wersji tych gier. Kliknięcie na ikonę programu C&C:TA, ładną swoją drogą zostaje uruchomiona domyślna przeglądarka i następuje przejście na adres danej gry. To chyba pierwsze efekty współpracy firm Canonical i Electronic Arts. Zobaczymy czy będzie ich więcej.

 • Mike

  Często gdy próbuje coś zainstalować na Ubuntu 12.04 LTS 32bit, system każe mi włożyć płytę „Ubuntu 12.04 LTS _Precise Pangolin_ – Release i386 (20120423)” do napędu, mimo że mam już włożoną tą z której instalowałem Ubuntu ;(
  Co mogę z tym zrobić?
  Instalacja wirtualnego napędu z iso też nie pomogła.
  Tak samo dzieje się gdy instaluje w jakikolwiek sposób: Centrum oprogramowania, terminal, Synaptic – zawsze to samo..

  • „źródła oprogramowania” i tam wywal/wyłącz nośnik CD/DVD.